World of Carnivorous Plants

Carnivorous Plants Growing, Conservation and Knowledge

Společnosti a informace

International Carnivorous Plant Society (ICPS) - Mezinárodní masožravkářská společnost s otevřeným členstvím a působností po celém světě.


The World of Pinguicula - skvělé a komplexní stránky Erica Partrata věnované tučnicím.


OmnisTerra.com - stránky, na kterých najdete přehled všech druhů masožravých rostlin, jejich vědeckých názvů, duplicit, synonym atd., najdete zde nyní platné i v minulosti používané názvy a zařazení. Na stránkách se podílí Jan Schlauer.

Komerční odkazy

Sháníte-li masožravé rostliny a nepodařilo se vám je získat od známých, přátel a nebo na soukromých stránkách jednotlivých menších pěstitelů, můžete se obrátit na profesionální pěstitele a nebo internetové obchody.

Domácí stránky:

Sarracenia.cz - stránky Mirka Srby, který se věnuje pěstování a prodeji masožravých rostlin. Přestože na jeho stránkách naleznete širokou nabídku rostlin, Mirek je specialistou na špirlice.


Masožravky.com - Stránky Kamila Páska, našeho pravděpodobně největšího profesionálního pěstitele masožravých rostlin, na jehož stránkách naleznete nepřeberné množství rodů a druhů masožravých rostlin. V současné době však prodej pro Kamila Páska v celém rozsahu zajišťuje internetový obchod Zelené údolí.


Zelené údolí - český internetový obchod, který mimo široké nabídky vybavení pro zahradu, prodává i široký sortiment rostlin, včetně velkého množství masožravých rostlin, mimo jiné také z produkce Kamila Páska.


Kaktusy a masožravky - stránky Jana Nováka, kde je možno získat jak kaktusy, tak základní druhy masožravých rostlin.


Labflytrap.com - stránky Michala Kouby, který se věnuje rozmnožování rostlin in-vitro, s možností nákupu rostlin, převážně rosnatek


Lukscheiter.cz - stránky specialistů na tillandsie a bromélie, v prodejní nabídce je však možno nalézt i masožravé rostliny.


Bohemica - komerční stránky Davida Švarce.


Zahraniční stránky:

Wistuba - německý pěstitel a známý prodejce masožravých rostlin, převážně láčkovek a heliamfor.


Nepenti.pl - polský internetový obchod s masožravými rostlinami a pomůckami.


Borneo Exotics - stránky Rob Cantleyho, specialisty na láčkovky.


Sarracenia Northwest - možnost získání nejen špirlic.


Shropshire Sarracenias - obchodní stránky Mika Kinga, specialisty na špirlice.

Osobní stránky

Tady najdete několik málo odkazů na osobní stránky kolegů, pěstitelů masožravých rostlin, které jsou mi blízké buď přímým kontaktem s danými pěstiteli a nebo svým obsahem.

Mirek Srba - odkaz na jeho stránku najdete v komerční sekci.

Jaroslav Liška - zajímavé stránky plzeňského pěstitele s mnoha informacemi a prodejem semen, rostlin a pomůcek v menším rozsahu.


Miloš Šula - šumperský pěstitel MR, stránky s občasným prodejem a informacemi o zajímavých experimentech.


Jan Flísek - stránky obrovského a dlouholetého fandy a propagátora masožravých rostlin a znalce mnohých lokalit.


TomᚠMatonoha - stránky olomouckého kolegy.

Kde získat ještě více odkazů?

Pokud chcete pomoci s hledáním dalších odkazů na stránky věnující se problematice masožravých rostlin, využijte ICPS Web Ring, shromažďující informace na velké množství osobních nebo komerčních stránek, případně stránek různých amatérských i profesionálních organizací, které se problematikou masožravek zabývají. <body leftmargin="0" topmargin="0" marginwidth="0" marginheight="0"> </body>

 

Welcome

Recent Photos

Recent Videos

932 views - 0 comments

Recent Forum Posts

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.