World of Carnivorous Plants

Carnivorous Plants Growing, Conservation and Knowledge

Upozornění

Stránky jsou stále ve výstavbě! Jednotlivá témata doplňuji, nebo také ne, podle toho, kolik mi zbývá volného času a toho je bohužel proklatě málo. A nebýt toho, že mi rodina alespoň občas moje "výstřelky" toleruje, neexistovaly by stránky vůbec.

O stránkách

Dlouho jsem myslel na to, zda se pokusit dát dohromady svou vlastní webovou stránku, nebo věnovat svůj čas něčemu jinému. Nakonec zvítězila přirozená touha po něčem novém. Možná také po sdílení informací, zkušeností a zároveň také případná snaha o získání poznatků od návštěvníků a to jak od těch náhodných, tak i od těch, kteří si případně najdou cestu na tyto stránky v budoucnu pravidelněji.

 

Možná se vám bude zdát, že jsou na stránce umístěna témata, která spolu nijak nesouvisí, ale chtěl bych, aby byly stránky spíše odrazem mých zálib a zájmů nežli reflexí módních trendů nebo dokonce komerční záležitostí.

Věřím, že i přesto si najdete v tomto virtuálním prostoru něco zajímavého pro vás osobně.

Masožravé rostliny

Masožravky jsou mým velkým koníčkem a také žroutem volného času. Na stránkách najdete mé postřehy a zkušenosti z vlastního pěstování, informace o rostlinách, jejich rodech, názory a fotografie.
V případě, že vás bude cokoliv o rostlinách zajímat, neváhejte mne kontaktovat. Rád se s vámi o informace podělím.

Mé stránky jsou zároveň součástí Carnivorous Plant Web Ring, což jsou informační a evidenční stránky ICPS - International Carnivorous Plant Society, sdružující internetové stránky pěstitelů, obchodníků a nadšenců zajímajících se o masožravé rostliny. (viz níže)

 

Rietsch - Řídeč

Malá obec v moravských Sudetech, spojená s minulostí poloviny naší rodiny, mající pro mne neopakovatelné kouzlo. Do dnešní doby viditelně postižená výměnou kultur a změnou vztahu lidí k obci po ukončení 2. světové války.

Mé cesty za historií aneb nejen Keltové


Ač se to z dnešního pohledu zdá neuvěřitelné, od svých 10 let jsem měl jasně vytyčený cíl - stát se archeologem. Jak už to tak v životě někdy bývá, všechno je jinak, ale někde uvnitř se mi historie pěkně zachytila drápkem a sem tam se za ní vydávám pěšky, na kole, autem  i letadlem. Nejvíce na mne však zapůsobily mé návštěvy Irska, nejen kvůli nepřebernému množství památek, ale také kvůli neuvěřitelné atmosféře, nádherné přírodě, irštině, skvělé muzice, bezprostřednosti lidí, pivu Guiness a množství irské whiskey, která patří mezi mé oblíbené nápoje pro dlouhou chvíli, ne že by některé skotské single malt whisky nestály také za to!


Support

Jak jsem se již na počátku této stránky zmiňoval, bez tolerance své rodiny, bych neměl čas ani na koníčky, ani na stránky, ani na výjimečné chvilky u skleničky whiskey, whisky a nebo dobrého vína. Ať žije všeobecná tolerance, volnost, rovnost a bratrství, listina lidských práv a svobod, zákaz trestu smrti a vendeta v rámci rodiny, stejně tak ať žije a vzkvétá má vlastní rodina. A to jsou oni:

Iveta, na tak skvělou osobnost nebylo vymyšleno dostatek superlativ a její okřídlená věta "nejlépe tě znám zezadu" (vzhledem k tomu, že většinu času sedím nejen k ní, ale i ke zbytku rodiny zády u počítače) u nás zdomácněla.Ondra, jehož největšími přáteli jsou MP3 přehrávač, basketbalový míč  (bývavlo), notebook, mobilní telefon a snowboard. Asi jediný témìř normální člen rodiny (bývávalo).

Dominik. Nejmladší a "nejvýraznější" člen rodiny. Zatím se nejraději obklopuje velkým množstvím vozidel rozličných typů, stejně jako Ondra hrál basketbal a k tomu si přibral Taekwon-do (ITF), následoval fotbal a WOW. Pasivní strávník počítačového světa, Cimrmanů a Červeného trpaslíka... 

 

TOPlist

Welcome

Recent Photos

Recent Videos

932 views - 0 comments

Recent Forum Posts

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.