World of Carnivorous Plants

Carnivorous Plants Growing, Conservation and Knowledge

 

Brocchinia hechtioides

Pravděpodobně masožravá broméliovitá rostlina vyskytující se v JV Kolumbii, Guyaně, V Venezuele (mimo jiné roste i na stolových horách), Brazílii v nadmořských výškách 1500 - 2200 m. n. m. Výskyt na klasickém substrátu Gran Sabany i na skalách (vrcholy hor).
Listové růžice mohou být vysoké 40-80 cm. Listy má přibližně 2x širší nežli B. reducta (do 10cm) a na rozdíl od tohoto druhu tvoří růžici větší počet listů, které nevytváří vzpřímenou trubici, ale rozšířenou růžici. Květenství může být až na 2 metry vysokém stvolu.
Snadno se na nalezištích kříží s Brocchinia reducta a tak mnohdy nelze s určitostí rozeznat, zda jde o některý z čistých druhů a nebo jejich křížence.


Brocchinia hechtioides ve skleníku Fata Morgana v Praze

Pěstování je relativně jednoduché. Rostlina snáší běžný substrát. Já používám rašelinu s pískem. Nevadí jí nižší teploty (nikoliv však klesající k bodu mrazu!), potřebuje však dostatek světla, což by v zimním období mohl být problém. Listy potom mají tendenci se protahovat a nejsou tak pevné, dochází také k jejich ohýbání. Zálivku provádím pouze do listové růžice, přes léto jsou rostliny kultivovány venku bez větších problémů.
Rostliny je v podstatě možno pěstovat jako pokojové rostliny (pozor, aby vám nepřerostly přes hlavu a parapet).

 

Welcome

Recent Photos

Recent Videos

932 views - 0 comments

Recent Forum Posts

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.