World of Carnivorous Plants

Carnivorous Plants Growing, Conservation and Knowledge

Úvod, aneb troška sentimentu nikdy neuškodí

Řídeč - Rietsch

A tohle je další taková malá stránka, která vznikla pro změnu čistě z bleskového popudu a nápadu. Jen jsem si tak uvědomil, že na světě sice existuje spousta míst, která se mi líbí nebo by se líbit mohla, ovšem je velmi málo míst ke kterým mne táhne nějaké citové pouto.

 

Mezi tato místa dozajista patří i Řídeč, vesnička počtem obyvatel, rozlohou či významem ve vývoji lidstva v podstatě zanedbatelná, pro můj život a směrování ovšem velice významná. Zvláště v období, kdy se už můžu alespoň částečně ohlížet za částí svého života a občas být alespoň trošku sentimentální. A jak tak na sebe koukám, jsem poslední dobou sentimentální víc, než je zdrávo. Dříve jsem si tuto výjimečnost příliš neuvědomoval. Nemyslím výjimečnost v sentimentalitě. Na mysli mám výjimečnost tohoto kousku země.

 

Z těchto nepříliš přesvědčivých pohnutek (a mimo jiné i proto, že původní vesnická zvonice a obecní škola je zároveň naší rodinou chalupou) jsem se rozhodl, že tuto stránku věnuji této obci a jejímu okolí, případně zajímavostem či vzpomínkám. Uvidíme, jestli tato volba byla šťastná či nikoliv.

 

NAVŠTIVTE NÍŽE UVEDENÉ ODKAZY


  • Základní informace, vzpomínky a ostatní naleznete ZDE
  • Informace z historických pramenů psaných německy (historické listy, kronika) a přeložených do češtiny mým tatínkem (vzhledem k tomu, že četba kurrentu nepatří k mým silným stránkám) naleznete na této podrobnější stránce ZDE
  • Fotogalerii moravské obce s německými kořeny potom ZDE
  • Moje zážitky s "amatérskou archeologií" v této obci naleznete ZDE
  • Fotogalerie k "archeologickému tématu" je k nalezení ZDE
POUŽITÍ JAKÝCHKOLIV TEXTŮ A FOTOGRAFIÍ NENÍ POVOLENO BEZ PŘEDCHOZÍHO SOUHLASU!

2. budova lidové školy (Volksschule) v Řídeči, přestavěna nedávno na bytový dům.

 

 

 

TOPlist

Welcome

Recent Photos

Recent Videos

932 views - 0 comments

Recent Forum Posts

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.