Etusivu || Tallista || Hevoset || Toiminta || Muuta || Yhteys

MEJ 10.04.2008


Light Dragon'ssa järjestetään vaihteeksi maastoesteratsastuskilpailut. Light Dragonin maastoesterata kunnostettiin lumien sulettua täältä Saksasta helmikuun aikana, joten eiköhän näin huhtikuun kunniaksi pidä rataa hiukan testatakin? Testaus saakin tapahtua ihan kunnon kilpailujen merkeissä, joten osallistukaa ahkerasti ja auttakaa meitä radan testauksessa! Tervetuloa!

Info:
* 10.04.2008 , VIP 08.04.2008
* lajina maastoesteratsastus (MEJ'n alaisuudessa)
* järjestäjä Light Dragon
* vastuuhenkilö Nintsu
* tulokset arvotaan tulosautomaatilla

Rajoitukset:
* luokat ovat avoinna kaikille, mutta yksi luokka on auki vain YTL'n jäsenille
* luokkiin otetaan 36 osallistujaa (poikkeuksena luokka 3, johon osallistujia otetaan rajattomasti!) ja luokka pidetään jos osallistujia on yli viisi (5)
* 1 ratsastaja saa tuoda yhteen (1) luokkaan enintään neljä (4) hevosta
* 1 hevonen saa mennä enintään kahteen (2) luokkaan ja vain kerran yhteen luokkaan

Ilmoittautuminen:
* mailiin likaporro92@POISTAhotmail.com (poista POISTA-kohta!)
* otsikolla "MEJ01"
* muodossa: luokka [rivinvaihto] Ratsastaja (VRL-tunnus, SeuRa) - Hevosen nimi <*br> (poista tähti!) VRL-tunnuksen ja seuran väliin välilyönti!
* VRL-tunnus ei ole pakollinen
* samaan luokkaan tulevat saman luokkaotsikon alle

Luokkien sisältö:
Luokissa 1-3 on vain helppoja esteitä eli puunrungoista, kivistä ja risuista koottuja pystyesteitä, sekä muutamia porrastettujamäkiä. Luokissa 4 ja 5 on peruspystyesteiden lisäksi hiukan vaativampia porrastettuja mäkiä sekä pidempiä laukkaosuuksia pehmeällä hiekalla jossa verotetaan hiukan hevosen kuntoa. Luokassa 5 on myös massiivisen näköinen "tiilitalo", jonka yli hevosen on hypättävä. Ratsastajille kuitenkin tiedoksi, ettei talo ole tiilestä vaan kevyestä muovista ja hajoaa hiukan isommasta kolahduksesta kuutioiksi. YTL'n jäsenille suunnatussa luokassa 3 on pensaseste, joka on radan matalin este mutta varmasti pelottavin, sillä keskellä pensasestettä kirkuu kirkkaan värinen kyltti tekstein: YTL -08 . Siispä radalla on jännittäviäkin esteitä luvassa!

Luokat:
* luokka 1, 50cm, avoin kaikille, 27/36 osallistujaa
* luokka 2, 70cm, avoin kaikille, 30/36 osallistujaa
* luokka 3, 70cm, avoin YTL'n jäsenille, 8 osallistujaa
* luokka 4, 90cm, avoin kaikille, 33/36 osallistujaa
* luokka 5, 100cm, avoin kaikille, 29/36 osallistujaa


Osallistuneet/Tulokset


* luokka 1, 50cm, avoin kaikille, 27/36 osallistujaa
1. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Okariinan Vilmiina VH-42001
2. Taru K (VRL-0687, BRT) - Ljonjat XI
3. Taru K (VRL-0687, BRT) - Igorin Jegor
4. luppis (VRL-2848, GoHo) - Tuhkimon Pikku-prinsessa VH-07718
5. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Ruiskukan Lumimies VH-39039
6. JP (VRL-1948, SLG) - Chamorra v.d. Xsef
7. anspe (VRL-2198, VMR) - Princesse Bella FK VH-41023
8. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Ruiskukan Adonis VH-34321
9. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Bitter Pill
10. MiMe (VRL-4673, VMR) - ROJJ Qemar
11. Taru K (VRL-0687, BRT) - Bunitt
12. JP (VRL-1948, SLG) - Chori
13. luppis (VRL-2848, GoHo) - Eldbjórn Wade VH-19714
14. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Been Legende VH-35272
15. luppis (VRL-2848, GoHo) - Kullan Kaunokki VH-30866
16. JP (VRL-1948, SLG) - Teresa
17. Ronja (VRL-1447, FSRa) - Frostbite 616 VH-40949
18. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - My Fairweather Friend
19. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Trollsklo Gudrun VH-40215
20. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Trollsklo Tyrfing
21. May (VRL-3744, CeRi) - Bye Garran VH-33862
22. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Ghadir VH-39800
23. MiMe (VRL-4673, VMR) - Sankaritar HT
24. May (VRL-3744, CeRi) - Jumprahuiti SALA
25. luppis (VRL-2848, GoHo) - Kissankulman Kaasujalka VH-18907
26. Taru K (VRL-0687, BRT) - Kiowatt
27. JP (VRL-1948, SLG) - Elle Fondue

* luokka 2, 70cm, avoin kaikille, 30/36 osallistujaa
1. Taru K (VRL-0687, BRT) - Njarnia II
2. luppis (VRL-2848, GoHo) - Kullan Kaunokki VH-30866
3. Taru K (VRL-0687, BRT) - Jotnett Indira
4. Nintsu (VRL-1851, YTL) - Charlotter Zanner
5. Nintsu (VRL-1851, YTL) - Mahtipontinen Voitontakoja
6. Taru K (VRL-0687, BRT) - Friewai II
7. May (VRL-3744, CeRi) - Bye Garran VH-33862
8. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Godmund VH-41774
9. Nintsu (VRL-1851, YTL) - Marcella
10. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Bitter Pill
11. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Cornflower's Torden VH-17162
12. JP (VRL-1948, SLG) - Chori
13. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Trollsklo Erna VH-41624
14. May (VRL-3744, CeRi) - Jumprahuiti SALA
15. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - My Fairweather Friend
16. Nintsu (VRL-1851, YTL) - Mal Famé
17. JP (VRL-1948, SLG) - Chamorra v.d. Xsef
18. luppis (VRL-2848, GoHo) - Tuhkimon Pikku-prinsessa VH-07718
19. Taru K (VRL-0687, BRT) - Welgoren Ricura
20. JP (VRL-1948, SLG) - Teresa
21. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Cornflower's Liljekonvall VH-10053
22. luppis (VRL-2848, GoHo) - Kissankulman Kaasujalka VH-18907
23. Ronja (VRL-1447, FSRa) - Frostbite 616 VH-40949
24. MiMe (VRL-4673, VMR) - ROJJ Qemar
25. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Trollsklo Gudrun VH-40215
26. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Ruiskukan Adonis VH-34321
27. MiMe (VRL-4673, VMR) - Sankaritar HT
28. luppis (VRL-2848, GoHo) - Vanamon Köyhäritari VH-14892
29. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Been Legende VH-35272
30. JP (VRL-1948, SLG) - Elle Fondue

* luokka 3, 70cm, avoin YTL'n jäsenille, 8 osallistujaa
1. Nintsu (VRL-1851, YTL) - Mal Famé
2. Tursake (VRL-5176, YTL) - Åtkomlig
3. Tursake (VRL-5176, YTL) - Schlau Betrüger D
4. Nintsu (VRL-1851, YTL) - Marcella
5. Odessa (VRL-0877, YTL) - Clarissa v.d Boettcher VH-34955
6. Nintsu (VRL-1851, YTL) - Mahtipontinen Voitontakoja
7. Odessa (VRL-0877, YTL) - Cathleen v.d Boettcher VH-34970
8. Nintsu (VRL-1851, YTL) - Charlotter Zanner

* luokka 4, 90cm, avoin kaikille, 33/36 osallistujaa
1. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Cornflower's Torden VH-17162
2. Taru K (VRL-0687, BRT) - Legnets Grigori
3. Taru K (VRL-0687, BRT) - Jannett Jekary
4. MiMe (VRL-4673, VMR) - Morderer PEC
5. MiMe (VRL-4673, VMR) - Gitany Starshine
6. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Cornflower's Liljekonvall VH-10053
7. Coren (VRL-3579, ROWDY) - Danette AM
8. luppis (VRL-2848, GoHo) - Piiparin Virallinen VH-21617
9. Sann. (VRL-4123, SR) - Sebastian
10. luppis (VRL-2848, GoHo) - Je'Rod Morrison MHW VH-24933
11. Mira (VRL-0268, SR) - Jacqueliné
12. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Wannabe Wanted VH-12735
13. MiMe (VRL-4673, VMR) - Terracotta SWA
14. Taru K (VRL-0687, BRT) - Velon II
15. Coren (VRL-3579, ROWDY) - Chilli's Solibet
16. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Katerina VH-40224
17. Sann. (VRL-4123, SR) - Sunday's Newly Deadline
18. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Floki VH-40420
19. Miukku (VRL-1005, CeRi) - Whitebrook's Vertigo VH-39080
20. luppis (VRL-2848, GoHo) - Vanamon Köyhäritari VH-14892
21. Coren (VRL-3579, ROWDY) - Damlaya Miar
22. Amar (VRL-0408, FSRa) - Silfran Roseman
23. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Godmund VH-41774
24. luppis (VRL-2848, GoHo) - Sarkasmin Ainoa Unelma VH-22214
25. Miukku (VRL-1005, CeRi) - Whitebrook's Oasis VH-39072
26. Sann. (VRL-4123, SR) - SS Casanova Dickley
27. Mira (VRL-0268, SR) - Jazz Vienna
28. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Trollsklo Erna VH-41624
29. Taru K (VRL-0687, BRT) - Visstaj IV
30. Odessa (VRL-0877, YTL) - Mercury 88 VH-39601
31. Coren (VRL-3579, ROWDY) - Chilli's Divertante
32. Miukku (VRL-1005, CeRi) - Baroque de Poemé VH-11908

* luokka 5, 100cm, avoin kaikille, 25/36 osallistujaa
1. Taru K (VRL-0687, BRT) - Godonavz Legett VH-37572
2. Sann. (VRL-4123, SR) - SS Fallacy Tour
3. Sann. (VRL-4123, SR) - Cranberry's Opal
4. Taru K (VRL-0687, BRT) - Fojonik Maniara
5. luppis (VRL-2848, GoHo) - Je'Rod Morrison MHW VH-24933
6. MiMe (VRL-4673, VMR) - Morderer PEC
7. luppis (VRL-2848, GoHo) - Sarkasmin Ainoa Unelma VH-22214
8. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Floki VH-40420
9. Sann. (VRL-4123, SR) - Cascada Sherryl
10. Taru K (VRL-0687, BRT) - Royaltas Sveltany
11. Mira (VRL-0268, SR) - Jacqueliné
12. Miukku (VRL-1005, CeRi) - Baroque de Poemé VH-11908
13. luppis (VRL-2848, GoHo) - Piiparin Virallinen VH-21617
14. Coren (VRL-3579, ROWDY) - Danette AM
15. Coren (VRL-3579, ROWDY) - Chilli's Divertante
16. Odessa (VRL-0877, YTL) - Mercury 88 VH-39601
17. MiMe (VRL-4673, VMR) - Terracotta SWA
18. Sann. (VRL-4123, SR) - Stake Triste GRP
19. Miukku (VRL-1005, CeRi) - Whitebrook's Oasis VH-39072
20. Coren (VRL-3579, ROWDY) - Chilli's Solibet
21. Taru K (VRL-0687, BRT) - Vernoris Salin
22. Coren (VRL-3579, ROWDY) - Damlaya Miar
23. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Mourning Mistress VH-41623
24. Mira (VRL-0268, SR) - Jazz Vienna
25. MiMe (VRL-4673, VMR) - Gitany Starshine
26. Hrimnir (VRL-6501, VMR) - Katerina VH-40224
27. luppis (VRL-2848, GoHo) - JH Twilight Zone VH-40909
28. Miukku (VRL-1005, CeRi) - Whitebrook's Vertigo VH-39080


Layout © Nintsu