Kõmsi Lasteaed-Algkool

Click here to edit subtitle

"Patareidejaht"

Eesti ühe suurima keskkonnakampaania ”Küünlaümbriste jaht” ja ”Patareidejaht” käigus kogus kõige rohkem vanu patareisid Kõmsi lasteaed-algkooli tüdruk Kai Urb.

Kõmsi lasteaed-algkooli tüdruk Kai Urb oli Eesti kõige tublim üksikkoguja, kogudes 11 082 vana patareid. Kõmsi lasteaed-algkooli Roheliste rühm kogus kokku 12 272 kasuttaud patareid, olles sellega maakonnas esikohal.

Artikkel siin.

Eesti tublimad patareidekogujad. Foto Eti Lillemäe

Kiirjooksmine Lihulas.

Lõuna-Läänemaa koolide spordilapsed said juba kolmandat korda viimase kolme kuu jooksul kokku sisekergejõustikuvõistlustel. Kui esimesel sisevõistlusel võeti mõõtu 25 meetri jooksus, paigalt kolmikhüppes ja topispalliviskes, siis teisel korral toimus eri vanusegruppide vahel kõrgushüppevõistlus. Kolmandal korral, lõppenud nädalal, tulid noored sportlased Lihula spordihoonesse aga selleks, et võistelda huvitavatel sprindialadel.
Artikkel siin.

Osavusfestival Haapsalus.

Kõmsi Lasteaed-Algkool sai kingituseks "Aga Mina" põrandamängu.

MTÜ Aga Mina koostöös MøllerGruppeni ja tema Baltimaades asuvate ettevõtetega – Møller Auto, kuulutas novembri alguses välja konkursi, mille raames kingiti “Aga Mina” põrandamängud 50-le lasteaiale. Tänaseks on see konkurss lõppenud ning üks õnnelikest ohutusmängu saajatest on Kõmsi Lasteaed-Algkool.
Konkurss oli suunatud väikese lastearvuga ja/või hajaasustusega piirkondades ning äärealadel asuvatele lasteaedadele ning selle eesmärk oli toetada lasteaedu õppevahendiga, mida nad saavad integreerida igapäevastesse õppetegevustesse ohutusalaste teemade käsitlemiseks. 
Auhinna võttis vastu meie kooli vilistlane Katariina Peksar.

Tänu Greencube OÜ'le on meil pikapäeva klassis uued lauad. Suur aitäh, Henri Bekmann!!!
Lasteaia lapsed rõõmustavad 
uue ilusa vaiba üle. Aitäh lahkele toetajale!!!!
„Kui oled rumal, siis tööd ei saa”

Pildi all: Kõmsi kooli 1. klassi tüdruk Helena Caroly Kukispuu (keskel) tahab saada kunstnikuks ja teab, et nüüd tuleb tükk aega koolis käia: neli aastat ja veel natuke. Vasakul Helena Caroly klassiõde Linda Vereena Ophelia Eva-Maria Hartmann, paremal 2. klassi tüdruk Kai Urb.

Kuigi koolitunnid on 1. klassi omadel juba ammugi läbi, need lõpevad väikestel millalgi keskpäevaks ära, kõõlub Kõmsi kooli 1. klassi ainus poiss Karl-Kristjan teisipäeval, 2. septembril kella ühe paiku koolimaja ukse kõrval, sõbrad seltsiks ja nägu laia naeru täis.

Kõmsi kooli direktor Pille Saatmäe ütleb, et Kõmsi kool ongi säherdune kool, kust lapsed kohe pärast tunde minema ei kiirusta, eriti septembris: kõik on uus ja huvitav, saab joosta ja mängida, mõni ootab muusikakooli algust, mõni jääb pikapäevarühma, mõni asjatab niisama sõpradega. Kodu on nagunii üle õue, mõnekümne või -saja meetri kaugusel.

Tänavu läks Kõmsi koolis 1. klassi kuus last. Jätnud Karl-Kristjani koolimaja ette poisteasju ajama, läheme sisse ja  leiame tüdrukud kust mujalt kui nukumajast. Ainult Mirell on vist koju läinud, teab Helena ütelda.

Helena, täpsemalt Helena Carolyn ütleb, et klassikaaslased on tal kõik vanad tuttavad, päris lasteaia kõige pisemate rühmast saadik, ja tunde on olnud neil juba tükki mitu: kunst ja mata ja loodusõpetus ja… On rivis seistud, võimeldud ja mängitud „Haned-luiged, tulge koju!”.

„Midagi oli veel, aga ei tule meelde,” ütleb Helena.

Linda pistab vahele, et vahetund ikka ka, ja hakkab itsitama.

Helena tahab saada kunstnikuks, näitab kunstitunnis valminud joonistust, ja teab täpselt, et nüüd tuleb jutti koolis käia neli aastat ja siis veel natuke. Helena teab ka seda, et koolis saab targaks ja täiskasvanud inimene peab olema tark.

„Aga kui täiskasvanud inimene ei ole tark, on hoopis rumal? Mis siis saab?” uurin Helenalt.

„Ei saa midagi. No siis lihtsalt on rumal,” nendib Helena, „aga siis ei saa tööd kah!”

Kokku käib Kõmsi koolis 21 last. Pille Saatmäe sõnul on 1. september Kõmsil vanamoeline: on aktus ja süüakse torti ja istutatakse puu. Koolimaja kõrval väikeses pargis on noid 1. septembri puid juba paarkümmend, teisipäeval istutas koolirahvas sinna ühe kuldvihma juurde.

Kõige rohkem tunneb Kõmsi koolipere rõõmu uue poiste tööõpetuse klassi üle, mida aitas remontida ja sisustada Lihula Lionsi klubi. Akendeta kitsuke ruum on tükk maad avaram ja valgusküllane ning sai ka akna.

„Enne oli pime kunku, nagu põrandaalune tegevus käis seal,” ütleb Saatmäe. Masinad on klassis uued ja peened, nii et peale kõige muu plaanitakse seal hakata ka kandleid meisterdama.


Kirjutab Lääne Elu