Copyrigths

   Pohja © Quinton
   Koodaus © JJ

Hyödyllisiä linkkejä:
KRJ
ERJ
VVJ
ARJ
KeRJ
MEJ
GY

Komeita hevosia ja hienoja askeleita

Kisapäivä 26.11. vip on 19.11. klo. 12.00 mennssä, jälki-ilmoittautumista ei hyväsytä

Vastuu henkilønä toimii Jenna VRL-03515
Kisojen tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla kättäen arvontakonetta

OHJEET JA RAJOITUKSET

Yksi ratsastaja saa osallistua vaikka kaikkiin luokkiin
Yksi ratsastaja saa tuoda yhteen luokkaan max. viisi(5) ratsua
Yksi ratsu saa osallistua kaikkiin rodulleen avoimiin luokkiin
Luokkiin otetaan max. 50 osallistujaa
VRL-tunnuksessa oltava viisi; numeroa ja VH-numerossa viisi. VH-numero ei ole pakollinen
Seuraa EI ilmoiteta
Saddle seat -luokat ovat avoinna ryhmien 1 ja 2 hevosille, ei issikoille!

ILMOITTAUTUMINEN
Osallistu sähkäpostiin(vhevoset@luukku.com) otsikoiden ARJ014-020 tai ARJ+kutsun numero
Luokka nro. [rv.]
Nimimerkki (VRL-*****) - Ratsu VH-*****
Samaan luokkaan osallistuvat kaikki allekkain
Ei mitään tageja!
HUOM! VRL'n tauon vuoksi näistä kisoista EI jaeta rankingpisteitä, mutta sijoitukset 
ovat kelvollisia ARJ'n laatuarvostelussa!

T=Täynnä, TT=Tulokset ja P=Peruttu
LUOKAT
Luokka 1: 4-käynti V.1 (isl) TT
Luokka 2: 5-käynti F.1 (isl) TT
Luokka 3: Slow Gait (nsh, sdb, georgian grande) TT
Luokka 4: 3-käynti (sdb, nsh, gg, twh, mft, rmh) TT

Saddle seat -luokat
Luokka 5: Showmanship TT
Luokka 6: Country pleasure TT
Luokka 7: English pleasure driving TT
Luokka 8: Formal combination TT

Tarkista rodut ARJ'n rotulistasta ja luokka sisällöt.



OSALLISTUJAT Tulokset tulevat osallistujien Päälle
Luokka 1: 4-käynti V.1 
1. Mari H (VRL-05704) - Saga frá Ljóma 
2. Aimie (VRL-02327) - Gróska frá Lascaux'n VH-32658 
3. Maiju T. (VRL-06928) - Geysir frá Höskulsstöđum VH-61266 
4. Mari H (VRL-05704) - Gremja frá Hamrihóli 
5. Móa (VRL-00782) - Ćgir frá Hólavatni 
6. qwerty. (VRL-09916) - Sletta frá Akurey
7. läjä (VRL-07779) - Álfröđull frá Laxness
8. Mari H (VRL-05704) - Digur frá Ljóma
9. Sonja.P (VRL-06588) - Affa frá Jáplar II
10. Maiju T. (VRL-06928) - Jarpstrjarni frá Kávalerdi VH-64239
11. Mari H (VRL-05704) - Tífa frá Andvari
12. Aimie (VRL-02327) - Fjölráđ frá Trollsklo VH-62604
13. beria. (VRL-04979, JPR) - Óskar frá Andvari
14. Aatsi (VRL-10100) - Bangsi frá Ansakuja
15. Aatsi (VRL-10100) - Skodda frá Hjárgorn
16. Lokki (VRL-01530) - Sefja frá Hvannadalshnúkur
17. Jenni L (VRL-09803) - Jaskor frá sern
18. Jokeri (VRL-09062) - Nauma frá Demantur
19. Dintti (VRL-01717) - Eyrún Frá Jáplar II
20. Maiju T. (VRL-06928) - Glóa frá Fluga VH-63102
21. Aimie (VRL-02327) - Djöfull frá Grettir VH-54076
22. Maiju T. (VRL-06928) - Frigg frá Álfhólar
23. Sonja.P (VRL-06588) - Silkimjúkur frá Glaumur
24. Mari H (VRL-05704) - Snotur frá Glaumur
25. Aimie (VRL-02327) - Nesta frá Brúnskóg
26. qwerty. (VRL-09916) - Nćja frá Bćjarins
27. Móa (VRL-00782) - Frá frá Ađalbóli II
28. qwerty. (VRL-09916) - Álfagjöf frá Nálćgum
29. qwerty. (VRL-09916) - Bjalla frá Bć
30. Móa (VRL-00782) - ţinur frá Hamarshjáleigu
31. Móa (VRL-00782) - Ţrá frá Lćkjarbáki
32. Lokki (VRL-01530) - Fjalgerđur frá Friđriksson
33. qwerty. (VRL-09916) - Ρaga frá Hafnarfjörđur
34. Móa (VRL-00782) - Draumur frá Skeljarbakka
35. Maiju T. (VRL-06928) - Ás frá Sauđárkróki 

Luokka 2: 5-käynti F.1 
1. qwerty. (VRL-09916) - Sletta frá Akurey 
2. qwerty. (VRL-09916) - Bjalla frá Bć 
3. Mari H (VRL-05704) - Ártali frá Lítill-Sómi 
4. Aimie (VRL-02327) - Vemma frá Geitungur VH-65348 
5. Mari H (VRL-05704) - Hjirlmir frá Brúnskóg 
6. Mari H (VRL-05704) - Abel frá Fléirtalá 
7. Lokki (VRL-01530) - Sefja frá Hvannadalshnúkur
8. Rinsessa (VRL-08111) - Tritla frŕ Little-Beg
9. Mari H (VRL-05704) - Blástjarna frá Mildur
10. Rinsessa (VRL-08111) - ţrádur frá Vopnafjörđur
11. Móa (VRL-00782) - Ásaţór frá Ţorlákskóti
12. Caró (VRL-0911) - Úran frá Nuuhku
13. Sonja.P (VRL-06588) - Affa frá Jáplar II
14. Móa (VRL-00782) - Blá frá Efra - Hvassafelli
15. Aimie (VRL-02327) - Lítla-Álma frá Rindi VH-27175
16. Mari H (VRL-05704) - Vargur frá Geitungur
17. qwerty. (VRL-09916) - Nćja frá Bćjarins
18. Maiju T. (VRL-06928) - Hugljufur frá Mildur
19. Maiju T. (VRL-06928) - Rósa frá Mildur
20. qwerty. (VRL-09916) - Ρaga frá Hafnarfjörđur
21. Maiju T. (VRL-06928) - Dóttir frá Geitungur
22. Maiju T. (VRL-06928) - Súla frá Geitungur
23. Móa (VRL-00782) - Árrođi frá Drómundur
24. Rinsessa (VRL-08111) - Klaki frá Höfn
25. Maiju T. (VRL-06928) - Melasól frá Ljóma
26. Aatsi (VRL-10100) - Skodda frá Hjárgorn
27. Aatsi (VRL-10100) - Bangsi frá Ansakuja
28. Aimie (VRL-02327) - Fylla frá Brúnskóg VH-62420
29. qwerty. (VRL-09916) - Álfagjöf frá Nálćgum
30. Aimie (VRL-02327) - Fáfnir frá Hjargórn VH-24537
31. Rinsessa (VRL-08111) - Náttfari frá Moons
32. Sonja.P (VRL-06588) - Silkimjúkur frá Glaumur
33. Aimie (VRL-02327) - Aldavinur frá Chennye VH-62427
34. Lokki (VRL-01530) - Fjalgerđur frá Friđriksson
35. Móa (VRL-00782) - Drellir frá Geitungur
36. läjä (VRL-07779) - Álfröđull frá Laxness
37. Móa (VRL-00782) - Hugar from Farewell 

Luokka 3: Slow Gait
1. Luciana (VRL-01403) - Gimme More Sensation BRN 
2. Luciana (VRL-01403) - Echo of Sensation 
3. yersinio (VRL-06303) - Murine Pic 
4. yersinio (VRL-06303) - Wine Pic
5. Mari H (VRL-05704) - Tijuana's Mandalay Bay
6. yersinio (VRL-06303) - Myna of Picar
7. Mari H (VRL-05704) - Chennye's Trick or Treat
8. yersinio (VRL-06303) - Wilds of Picar
9. yersinio (VRL-06303) - Unauthorized RDN VH-29430
10. Mari H (VRL-05704) - Ridgecrest of Lycan
11. Mari H (VRL-05704) - Xtina BRN
12. Luciana (VRL-01403) - Hullabaloo of Lycan 

Luokka 4: 3-käynti
1. Mari H (VRL-05704) - Chennye's Trick or Treat 
2. Mari H (VRL-05704) - Powder River BRN 
3. Luciana (VRL-01403) - Gimme More Sensation BRN 
4. Mari H (VRL-05704) - Ridgecrest of Lycan
5. yersinio (VRL-06303) - Murly of Picar
6. Luciana (VRL-01403) - Echo of Sensation
7. Luciana (VRL-01403) - Hullabaloo of Lycan
8. yersinio (VRL-06303) - Anaemic of Picar
9. yersinio (VRL-06303) - Jele of Picar
10. Mari H (VRL-05704) - Tijuana´s Flying Hell
11. Mari H (VRL-05704) - Xtina BRN
12. Lokki (VRL-01530) - Tijuana's Bazooka 

Luokka 5: Showmanship 
1. Tuire N. (VRL-00345) - Herrytsje 
2. yersinio (VRL-06303) - Dur Veroek 
3. Aatsi (VRL-10100) - Duren Melkir 
4. Luciana (VRL-01403) - Khimaira III 
5. Jenna (VRL-03515) - Zlatan van Zeld
6. yersinio (VRL-06303) - Dur Jagen
7. Tuire N. (VRL-00345) - Elantsje TN
8. Tuire N. (VRL-00345) - Casparus v.d. Sneek
9. Luciana (VRL-01403) - Domina
10. yersinio (VRL-06303) - Dur Afweer
11. Tuire N. (VRL-00345) - Aalderik
12. yersinio (VRL-06303) - Dur Aanmanen
13. Luciana (VRL-01403) - Khimaira
14. Luciana (VRL-01403) - Khimaira IV
15. Luciana (VRL-01403) - Khimaira Jr.
16. Tuire N. (VRL-00345) - Alberdina
17. Aatsi (VRL-10100) - Duren Halinka
18. yersinio (VRL-06303) - Rodney SIX

Luokka 6: Country pleasure
1. damn (VRL-08514) - Millionaire 
2. damn (VRL-08514) - Waldgeist 
3. Luciana (VRL-01403) - Antheunis 
4. damn (VRL-08514) - Richold Cilke 
5. Aatsi (VRL-10100) - Duren Halinka
6. Luciana (VRL-01403) - Eduwart
7. Luciana (VRL-01403) - Khimaira III
8. Tuire N. (VRL-00345) - Wiegeltsje
9. yersinio (VRL-06303) - Eida of Djinn
10. Tuire N. (VRL-00345) - Ethelgerd
11. Aatsi (VRL-10100) - Duren Melkir
12. yersinio (VRL-06303) - Duren Dulce
13. damn (VRL-08514) - Paco Chipan Knox
14. damn (VRL-08514) - Don Cavalier
15. Tuire N. (VRL-00345) - Casparus v.d. Sneek
16. yersinio (VRL-06303) - Duren Uskana
17. Luciana (VRL-01403) - Domina
18. yersinio (VRL-06303) - Thoria van Zeld
19. Tuire N. (VRL-00345) - Wudmer
20. Rinsessa (VRL-08111) - Duren Raulus
21. Tuire N. (VRL-00345) - Elantsje TN
22. yersinio (VRL-06303) - Duren Vairea
23. Luciana (VRL-01403) - Antonius 

Luokka 7: English pleasure driving
1. damn (VRL-08514) - Don Cavalier 
2. Mari H (VRL-05704) - Powder River BRN 
3. Aatsi (VRL-10100) - Duren Halinka 
4. Mari H (VRL-05704) - Dafne v. Pijnboompit 
5. Aatsi (VRL-10100) - Duren Melkir 
6. Mari H (VRL-05704) - Chennye's Trick or Treat
7. Luciana (VRL-01403) - Micheltjen
8. Tuire N. (VRL-00345) - Sibranda
9. damn (VRL-08514) - Richold Cilke
10. damn (VRL-08514) - Millionaire
11. yersinio (VRL-06303) - Dora fan Lycan
12. Luciana (VRL-01403) - Reinoud
13. damn (VRL-08514) - Waldgeist
14. yersinio (VRL-06303) - Sieze v.d. Djoehem
15. Rinsessa (VRL-08111) - Duren Raulus
16. Tuire N. (VRL-00345) - Elantsje TN
17. yersinio (VRL-06303) - Wilna DLK
18. Luciana (VRL-01403) - Ritsgert
19. damn (VRL-08514) - Paco Chipan Knox
20. Tuire N. (VRL-00345) - Chimaera II
21. Mari H (VRL-05704) - Xtina BRN
22. Tuire N. (VRL-00345) - Wouter
23. yersinio (VRL-06303) - Duren Amandel
24. Tuire N. (VRL-00345) - Casparus v.d. Sneek
25. Luciana (VRL-01403) - Juweel fan Lycan
26. Luciana (VRL-01403) - Randolph
27. Mari H (VRL-05704) - Tijuana´s Flying Hell
28. yersinio (VRL-06303) - Duren Amelon 


Luokka 8: Formal combination
1. Luciana (VRL-01403) - Kornelisje 
2. yersinio (VRL-06303) - Pioneer of Conclusion 
3. Tuire N. (VRL-00345) - Pietrick 
4. Rinsessa (VRL-08111) - Duren Raulus 
5. yersinio (VRL-06303) - Hoofprints
6. yersinio (VRL-06303) - Hawkeye
7. Tuire N. (VRL-00345) - Garbrechje
8. Luciana (VRL-01403) - Kristel
9. Luciana (VRL-01403) - Judichje
10. Aatsi (VRL-10100) - Duren Halinka
11. yersinio (VRL-06303) - Eruption
12. Tuire N. (VRL-00345) - Freedsje
13. Aatsi (VRL-10100) - Duren Melkir
14. Luciana (VRL-01403) - Johantsje
15. Tuire N. (VRL-00345) - Elantsje TN
16. yersinio (VRL-06303) - Flashback
17. Tuire N. (VRL-00345) - Casparus v.d. Sneek
18. Luciana (VRL-01403) - Domica fan Lycan