Copyrigths

   Pohja © Quinton
   Koodaus © JJ

Hyödyllisiä linkkejä:
KRJ
ERJ
VVJ
ARJ
KeRJ
MEJ
GY

Nättelyt 19.10.2011

YLEISTÄ
- Näyttelyt järjestetään KK Bailador
- Viimeinen ilmottautumispäivä näyttelyihin on 17.10.2011
- Näyttelyiden vastuuhenkilönä toimii Jenna S.
- Osallistujia ei oteta ennenkuin kutsu löytyy NJ:n kalenterista!


RAJOITUKSET
- luokkiin  1-10 1 hevonen/ omistaja/ luokka
- luokkaan 11 2 hevosta/ omistaja/ luokka
- enintään 10 hevosta/ omistaja tai talli / näyttelyt
- Näyttelyt ovat avoimet welsh- ja nf-poneill, s(p)h ja xx
- Luokkiin otetaan 12 osallistujaa
HUOM! luokka pidetään, vaikka luokassa olisi vain yksi osallistuja!

OSALLISTUMINEN
- Osallistumisviesti lähetetään osoitteeseen vhevoset@luukku.com
- Osallistumisviesti tulee otsikoida "NJ"
- Osallistumismuotona tulee käyttää: Luokka nro(rivinvaihto)
Esittäjä - <a href="http://- alkuinen osoite">Hevosen virallinen nimi</a>


LUOKAT
BIS-kehä
Luokka 1: Welshponi orit
Luokka 2: Welshponi tammat
Luokka 3: New forest orit
Luokka 4: New forest tammat
Luokka 5: Suomen(pien)hevosorit
Luokka 6: Suomen(pien)hevostammat
Luokka 7: Englannintäysveriorit
Luokka 8: Englannintäysveritammat
Luokka 9: Orivarsat aikuiskuvilla
Luokka 10: Tammavarsat aikuiskuvilla
Luokka 11: Maitovarsat*
TT
TT
TT
TT
TT
TT
TT
TT
TT
TT
TT
TT
Tuomari: Shonna.
Tuomari: Shonna.
Tuomari: K.J.
Tuomari: Shonna.
Tuomari: Anette N.
Tuomari: Anette N.
Tuomari: Shonna.
Tuomari: K.J.
Tuomari: K.J.
Tuomari: Anette N.
Tuomari: Anette N.
Tuomari: Shonna
*Maitovarsat luokassa osallistuvan eläimen kuvan tulee olla varsakuvallinen! OSALLISTUJAT Tulokset tulevat osallistujien päälle BISKEHÄ BIS1 Ocean Olivia AD irtoSERT BIS2 Mousetrap BIS3 Mixed Max BIS4 Ilon Pilvi BIS5 Cedion Arglwydd irtoSERT BIS1'n MVA-SERT Swinghill's Bluejolly BIS5'n MVA-SERT Rudy Ring xx irtoSERT Nerian Lyrebird Cwmnantcol Twedwr Danwhirl LAC Gwalch Fflergant Aavan Hilkka Cepheus Efrain De Ryeish's Milton Colorado Roulet Caldarwen Aldrydd Hallows Ithilien Colorado Roulet Hr Brady Street Soldier VFU Ok-Taavi Taikatimantti Metsäkartanon Thor Greenwich's Morwen KUMA Viuhtiina BRE Fiktion Heinähattu (vir mva ch) Coralie HB (vir mva ch) Aavan Miina (3x irtoSERT) Simbelmynë CTB (3x irtoSERT) Gold Rush SWA xx (väärät c-merkinnät + Gestüt Isarland ei anna lupia) Näyttelyn paras maitovarsa: Siwan S.H. Pressie Luokka 1: Welshponi orit LKV1 Mixed Max irtoSERT, JS LKV2 Cwmnantcol Twedwr irtoSERT, JS LKV3 Caldarwen Aldrydd irtoSERT, JS LKV4 Llygedyn Adain KUMA, JS 5. Bris Anam Fiery KUMA, JS 6. Moniet Rhys Meyers Dawn KUMA, JS 7. Mab Pysgotwyr & Stargazer LAC KUMA, JS 8. Llygedyn Neifion Ddu KUMA, JS HYL. Fairford Mad Hatter (osoite ei toimi) Lawrence Dawn (VIR MVA Ch) Ceridwyn Supreme (VIR MVA Ch) Luokka 2: Welshponi tammat LKV1 Swinghill's Bluejolly irtoSERT, JS LKV2 Hallows Ithilien irtoSERT, JS LKV3 Greenwich's Morwen irtoSERT, JS LKV4 Pencocks Cadi Lleucu KUMA, JS LKV5 Gwalch Gwraig KUMA, JS 6. Cwmnantcol Lilith KUMA, JS 7. Rhianna af Liefenhof KUMA, JS 8. Eiluned Mabyn & Saffron KUMA, JS 10. Aethelburn Dawn KUMA, JS 11. A.D. Ansa JS 12. TB Catisha JS Luokka 3: New forest orit LKV1 Cepheus Efrain irtoSERT, JS LKV2 De Ryeish's Milton irtoSERT, JS LKV3 Colorado Roulet irtoSERT, JS LKV4 Decoder LAC KUMA, JS LKV5 Denton & Väinölän Ukko KUMA, JS 7. Puppets'pop KUMA, JS 8. Jefton's Blake KUMA, JS 9. SS Beatmania KUMA,JS 10. Vincent HB JS (ruunamainen) 11. Rotvallin Calix HYL. Löwers Arthruit (VIR MVA ch) Luokka 4: New forest tammat LKV1 Mousetrap irtoSERT, JS LKV2 Coralie HB irtoSERT, JS LKV3 Nerian Lyrebird irtoSERT, JS LKV4 Ayers Myrmina KUMA, JS LKV5 Nerian Applepop KUMA, JS 6. Shutterwood Jacqueline JS 7. Celdery´s Melanie JS 8. Queenstate Haylie JS 9. Leonhart's Puzzle JS 10. Haylien Kaisli JS 11. Március Honey Bee JS 12. Heart of Journey Luokka 5: Suomen(pien)hevosorit LKV1 Fiktion Heinähattu irtoSERT, JS LKV2 Ok-Taavi & Metsäkartanon Thor irtoSERT, JS LKV4 Keinumäen Rymy KUMA, JS LKV5 Tasavalta KUMA, JS 6. Viehättävän Ikiuni KUMA, JS 7. Lakean Ruurikki KUMA, JS 8. Eetu Veeti ILO KUMA, JS 9. Fiktion Eelis JS 10. Sarkasmin Ärräpää JS 11. Alman Korpraali JS 12. Hallelujaa Luokka 6: Suomen(pien)hevostammat LKV1 Ilon Pilvi irtoSERT, JS LKV2 Taikatimantti irtoSERT, JS LKV3 Aavan Miina irtoSERT, JS LKV4 Jäpän Virna KUMA, JS LKV5 D.V. Mimosa FIN KUMA, JS 6. Haavelaakson Aprilli KUMA, JS 7. Viehättävän Kimara JS 8. Fiktion Sinella JS (seisoo huonosti) 9. Koston Somiste JS 10. Haavelaakson Virkku HYL. E.C. Vivviliini (Kuvat ei toimi) Aamukahvi AW (Kuvat ei toimi) Luokka 7: Englannintäysveriorit LKV1 Gold Rush SWA xx irtoSERT, JS LKV2 Hr Brady xx irtoSERT, JS LKV3 Street Soldier VFU irtoSERT, JS LKV4 Underground Kid xx KUMA, JS 5. Jamaica Ring KUMA, JS 6. Skyrider ESC KUMA, JS 7. Highbury Jacarron JS 8. SS. 50 Cent JS HYL Demon Feig - ei löytynyt 3v-syntymäpäivää Luokka 8: Englannintäysveritammat LKV1 Rudy Ring xx irtoSERT, JS LKV2 Simbelmynë CTB irtoSERT, JS 3. Charmyard Octarine xx JS 4. Dear Maria xx JS HYL Golden Jones GA - ei löytynyt 3v-syntymäpäivää Nouvelle ESC - ei löytynyt 3v-syntymäpäivää Luokka 9: Orivarsat aikuiskuvilla LKV1 Cedion Arglwydd irtoSERT, JS LKV2 Danwhirl LAC irtoSERT, JS LKV3 Gwalch Fflergant irtoSERT, JS LKV4 Harharetken Roihu KUMA, JS LKV5 Mellowie KUMA, JS 6. Väinölän Almighty KUMA, JS 7. A.D. Super Prince JS 8. Aavan Shamaani JS 9. Fiktion Loisto JS 10. Mörkövaaran Otava JS 11. Fiktion Justus JS 12. Steekin Pelimies JS Luokka 10: Tammavarsat aikuiskuvilla LKV1 Ocean Olivia AD irtoSERT, JS LKV2 Aavan Hilkka irtoSERT, JS LKV3 Viuhtiina BRE irtoSERT, JS LKV4 Fame's Miss Mistyque KUMA, JS LKV5 Awesome HIP KUMA, JS 6. Viehättävän Remiina KUMA, JS 7. Suvannon Ulpu JS 8. Aelwen Eldora JS 9. Harharetken Vuokko JS 10. Rudelady Ring xx JS 11. Sternchen JS 12. Criallt Aneira Luokka 11: Maitovarsat LKV1 Siwan S.H. Pressie KUMA LKV2 Gwalch Dee KUMA 3. Jameela Eleri Dawn KUMA 4. Gobaith LAC KUMA 5. Nerian Fantastic Fable HYL. Gwalch Lloyd (2xparas maitovarsa)