HIF Logga
Hallarydsloppet
22 april 2019

 

(Promenadklass 2019, Tidigare års resultat 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2006, 2005)


Hallarydsloppet 2019 2019-04-22
Herrar 21 km 21000 meter
1Mattias EkmanApladalens LK80.193.49
2Johan StarkLönashult GOIF80.203.49
3Emil LarssonLönsboda80.213.49
4Johan KarlssonHossmo RC81.543.54
5Mattias DavidssonHi Guys Racing84.214.01
6Magnus FrantzénEmmaboda Verda Ok85.554.05
7Morgan SvenssonSK Graal89.394.16
8Markus BrinkElmhults Sport Club90.054.17
9Björn StenbergIngelstad IK90.464.19
10Patrik StarktLönashult GOIF91.304.21
11Linus WalldénSK Graal94.094.29
12Jörgen AlricssonHärlöv94.334.30
13Christopher NilssonMarkaryds FK94.574.31
14Patrik BrinkVittsjö96.074.34
15Rasmus HindrichsenMarkaryds FK96.404.36
16Peter SvenssonMarkaryd97.084.37
17Torbjörn Fagermo-97.154.37
18Jens Persson-97.244.38
19Mats SalomonssonFjärholma Cementgjuteri99.314.44
20Johnny Omö BergkvistSK Graal101.264.49
21Johan KarlströmVerums GOIF102.334.53
22Henrik RosenqvistVittsjö104.474.59
23Bengt BrinkHässleholm Freeflow105.035.00
24Dennis Hellegaard-105.175.00
25Andreas LiljenbergIBK Osby105.195.00
26Tommy KarlssonElmhults Sport Club105.235.01
27Nicklas MånssonOK Gynge105.415.01
28Patrik JonssonNättraby105.545.02
29Per-Erik MörckHässleholms AIS107.335.07
30Martin PerssonHästveda109.055.11
31Johnny SvenssonÄlmby Entreprenad111.105.17
32Christian NilssonMarkaryds FK111.345.18
33Stefan ArvidssonElmhults Sport Club111.485.19
34Lennart HanssonRosapantern113.145.23
35Peter Fornander338 Småland113.565.25
36Henrik PerssonCareco Sport Club114.205.26
37Tommy RamsbyTrolleholms Ryttarförening115.055.28
38Greger NilssonÖrkeljunga116.535.33
39Thomas HoffGF Idrott117.145.34
40Per Westberg DolfeGF Idrott120.175.43
41Thomas FortellTeam Blekinge LF120.355.44
42Robert MedralaFalkenbergs RR121.545.48
43Daniel SalomonssonFjärholma Cementgjuteri123.165.52
44Kent Ståhlen-123.435.53
45Ola HanzonSK Graal129.016.08
46Sören RemarUlricehamns FK135.466.27


Damer 21 km 21000 meter
1Petra SkiöldHärlövs IF90.224.18
2Elin HolmstrandSK Graal99.434.44
3Lotta MörckHässleholms AIS102.434.53
4Annika NilssonTeam Blekinge103.394.56
5Emelie Lindström-111.395.19
6Camilla SvenssonMölndal112.195.20
7Anna BengtssonLönsboda112.475.22
8Ida EkdahlElmhults Sport Club117.505.36
9Sofie BondessonMalmö125.545.59
10June Ja JönssonMarkaryd157.237.29


Herrar 9,8 km 9800 meter
1Anton WretströmSK Graal35.263.36
2Klas PerssonSK Graal35.483.39
3Joakim EdvardssonHässleholm Freeflow35.553.39
4Tobias JohanssonGlasriket RC Nybro36.443.44
5Anton LindholmElmhults Sport Club36.583.46
6Jonas AlmarssonSK Graal37.373.50
7Torbjörn PerssonWittsjö GIK38.173.54
8Kristoffer KarlssonUF Contact39.043.59
9Oscar GrönborgÄngelholm39.554.04
10Patrick Carlsson338 Småland40.004.04
11Peter HelgessonSK Graal41.354.14
12Joel MörkHässleholms AIS42.194.19
13Linus JohanssonFK Finn42.424.21
14Mikael LöfstedtÅhus Träningscenter42.444.21
15Jonny NyströmElmhults Sport Club42.484.22
16Lars UddbäckMAI43.044.23
17Inge KarlssonMarkaryds FK43.234.25
18Sven-Inge BerghLönsboda SK44.204.31
19Kristoffer ÅströmVirestads IF44.394.33
20Michael HelmerssonAnderstorps OK44.484.34
21Hamish BellHelsingborg44.564.35
22Oskar SvärdFK Finn45.534.40
23Charlie Karlsson-46.014.41
24Mathias PedersenFjärås46.064.42
25Simone GiuntiTeam Italia LK46.174.43
26Joel Niklasson-46.204.43
27Jesper Nordbrandt-46.224.43
28Lars JohanssonElmhults Sport Club46.314.44
29Filip CederqvistÄlmhult46.344.45
30Niclas FolkessonÄlmhult46.484.46
31David LundgrenVästra Frölunda47.054.48
32Johan SchmitzElmhults Sport Club47.224.50
33Ola HenrikssonUnnaryd47.244.50
34Morgan GustavssonElmhults Sport Club47.264.50
35Magnus GrönborgÄngelholm47.324.51
36Claes Hultqvist-47.484.52
37Fredrik KarlssonFK Finn47.584.53
38Mikael SvenssonOsby48.144.55
39Didrik PerssonEl-Olle49.155.01
40André NavgrenAllerum49.215.02
41Marcus DahlqvistOppegård IL49.275.02
42Niklas HanssonOK Pan Kristianstad49.425.04
43Thomas SchmitzElmhults Sport Club49.505.05
44Barry CrossanÄlmhult50.175.07
45Nicklas LindbergFK Finn50.235.08
46Robert LånghLjungby50.285.08
47Sathishkumar RamasamyElmhults Sport Club51.025.12
48Andreas SaloRäva King51.195.14
49Stefan Nilsson-RydhammerBorås51.455.16
50Emil MårtenssonBrokhult51.465.16
51Stig StammingIngelstad IK51.495.17
52Frans SvenssonFK Finn51.515.17
53Kennert LundgrenVästra Frölunda51.565.17
54Roger JohanssonLänshult52.085.19
55Martin NilssonHelsingborgs SOK52.125.19
56Gert JohanssonElmhults Sport Club52.435.22
57Joel ArvidssonEl-Olle52.455.22
58Stig-Åke JonassonElmhults Sport Club53.005.24
59Claes MårtenssonBrokhult53.105.25
60Anders UhlinOK Gynge53.515.29
61Per Johansson Elmhults Sport Club54.155.32
62Torbjörn SvendsenIngelstad54.395.34
63Stefan HolmgrenEmballator Lagan Plast AB54.415.34
64Sam Chee KwongElmhults Sport Club54.535.36
65Glenn Bengtsson24 Silverbullets55.035.37
66David SernefellHallaryd IF56.235.45
67Karl FolkessonÄlmhult56.265.45
68Raghavender Rao KodumuriElmhults Sport Club56.445.47
69Bertil BurmanElmhults Sport Club57.125.50
70Tobias LindstrandHallaryd IF57.455.53
71Matz Olof JohanssonElmhults Sport Club58.065.55
72Jonas AronssonHallaryd IF58.255.57
73Tony SvenssonSK Graal58.305.58
74Mattias DworokFK Finn60.396.11
75Elemaran PoliceElmhults Sport Club60.536.12
76Kjell BergströmOK Njudung63.136.27
77Oskar NyströmElmhults Sport Club63.346.29
78Srinivas GajjalaElmhults Sport Club64.206.33
79Prasanna VenkateshElmhults Sport Club66.266.46
80Torbjörn GullbergHästveda OK68.166.57
81Prem Kumar SelvarajElmhults Sport Club68.537.01
82Patric LundvallVäxjö Löparklubb73.137.28
83Andreas OlssonOsby77.367.55
84Johan BerköAnderstorps OK82.348.25


Damer 9,8 km 9800 meter
1Eleonor HjelmMölndal40.374.08
2Madeleine ÅbergElmhults Sport Club41.284.13
3Antonia PerssonSK Graal45.204.37
4Sandra Bergh RydianderLönsboda SK47.204.49
5Malin HallbergLönsboda48.514.59
6Olivia GunnarssonElmhults Sport Club49.585.05
7Magdalena NordahlGöteborg51.155.13
8Ellen AlsénStockholm51.215.14
9Ulrika SchmitzElmhults Sport Club51.485.17
10Emma WestlingVäxjö51.525.17
11Emelie LindholmElmhults Sport Club52.005.18
12Rebecca ÅkerbergOsby52.015.18
13Susanne LennartssonElmhults Sport Club52.025.18
14Anna RombergHässleholms AIS52.105.19
15Åsa FolkessonÄlmhult52.335.21
16Susanne JohanssonOsby52.525.23
17Wendy GrootHallaryd52.545.23
18Monica NavgrenAllerum53.285.27
19Madelene SchmitzÄlmlhult54.595.36
20Carina KarlssonTraryd55.015.36
21Therese Wilson BrownLjungby55.045.37
22Jeanette SjöstrandHästveda55.555.42
23Madelene LööfÄlmhult56.225.45
24Freja Winberg JohanssonLjungby FIK56.285.45
25Elisabet RosenqvistVittsjö56.525.48
26Lena FranssonVäxjö Löparklubb57.165.50
27Matilda Bramwehl-57.555.54
28Ulla PerssonFriskis och Svettis57.595.55
29Jeanette NyströmElmhults Sport Club58.455.59
30Amanda CederqvistÄlmhult58.465.59
31Mirjam Luc-59.146.02
32Lina MalbergVäxjö59.226.03
33Sharon WiltsElmhults Sport Club59.236.03
34Josephine WiklanderVäxjö59.256.03
35Susanne OlofssonÅhus Träningscenter61.116.14
36Marie GrönborgÄngelholm61.256.16
37Åsa GunnarssonElmhults Sport Club61.466.18
38Wiola SvenssonRyssbergets IK64.226.34
39Sandra AnderssonMarkaryd64.466.36
40Veronica SahlbergMarkaryd Fitness Club64.536.37
41Carolina Hellsten AlmarssonSK Graal64.576.37
42Annika LarsrydPiggelin Region Kronoberg/Ljungby71.117.15
43Nina StrandetÄlmhult82.418.26


Herrar 6 km 6000 meter
1Oskar KarlssonSK Graal21.253.34
2Bahta TadeseLjungby FIK21.583.39
3Mikael FågelborgBjörnstorp IF22.273.44
4Johannes EngqvistTannsjö Vikings22.333.45
5Fredrik NilssonPan-Kristianstad23.033.50
6Heikki RytkönenUF Contact24.574.09
7Thim IsakssonSK Graal26.124.22
8Per Johnsson-26.134.22
9Daniel Axenbrant-26.144.22
10Tim MörckHässleholms AIS26.294.24
11Gabriel RydénHässleholms AIS26.354.25
12Damon GrootUppsala26.494.28
13Toni EinstulenHLK-9227.024.30
14Niklas Nordkvist-28.094.41
15Robin GrootHallaryd28.144.42
16Klaes GöranssonÄspereds IF28.164.42
17Ola GötessonSK Graal29.334.55
18Niclas FleischerUgglepaddehökarna29.584.59
19Jon JohnssonHallaryd IF30.205.03
20Örjan CarlssonKristianstad30.285.04
21Mathias Johansson-30.525.08
22Kjell JohnssonHope 58731.085.11
23Edvin AnderssonWisseltofta IF31.355.15
24Kjell MöllerFK Snapphanarna31.505.18
25Hampus PerssonHallaryd IF32.015.20
26Håkan NilssonSK Graal32.025.20
27Mathias OlanderTrident RTC32.165.22
28Fredrik LansBrännhult32.245.24
29Emil Spandén-32.255.24
30Johan Runesson338 Småland32.285.24
31Niklas Bragée-32.435.27
32Jonas Johansson-32.475.27
33Ulf BörjessonHallaryd IF33.385.36
34Jonathan Ragnarsson-33.485.38
35Bo JohnssonHallaryd IF34.015.40
36Johan Niklasson-34.375.46
37Krister KarlssonVäxjö Löparklubb34.595.49
38Roger NilssonMovab35.035.50
39Anders WestströmAlvesta SOK35.045.50
40Anders PerssonUF Contact37.096.11
41Jimmie Andersson-37.226.13
42Lars OhlssonFK Göingarna37.506.18
43Sridhar MalempatiElmhults Sport Club38.146.22
44Freddie JespersenAAI6 Danmark39.466.37
45Leif KarlssonUF Contact39.596.39
46Andreas LundbäckHallaryd40.386.46
47Sölve AnderssonTånnö41.216.53
48Hasse UrsfältUrhult41.386.56
49Carl-Gustaf IvarssonFK Snapphanarna41.536.58
50Per-Anders NilssonHallaryd IF42.137.02
51Andreas ArvebrinkRäva King43.467.17
52Robert Persson-44.447.27
53Mohammed Mahmod-44.577.29
54Alexander Ternstrand-45.347.35
55Krishna Chaitanya DigumurthiElmhults Sport Club49.168.12
56Sathish Babu KandulaElmhults Sport Club50.088.21
57Karthick SaravananElmhults Sport Club50.258.24
58Robin WesseusV. Vemmenhög52.438.47
59Mats JohanssonGårdsby IK77.2612.54


Damer 6 km 6000 meter
1Elin BrinkMölndals AIK22.303.45
2Linda PerssonSK Graal26.464.27
3Paulina FridlundHärlövs IF28.264.44
4Mathilda NilssonMarkaryds FK28.384.46
5Susanne JensenSK Graal30.585.09
6Kyra GunnarssonLjungby FIK31.105.11
7Maggie Hua-31.455.17
8Vera GunnarssonElmhults Sport Club31.545.19
9Åsa WestströmAlvesta SOK31.575.19
10Matilda CronqvistVäxjö Distansryttare32.105.21
11Jennifer Ekholm Lodahl-32.375.26
12Elice GunnarssonLjungby FIK33.515.38
13Emelie HolmgrenLjungby34.175.42
14Netta DahlqvistOppegård IL34.195.43
15Tania MörckHässleholms AISl34.345.45
16Veronika DahlBurhult34.395.46
17Amanda Lewis-34.425.47
18Sandra ElgFK Finn34.515.48
19Sofi HolmstrandMovab35.025.50
20Ebba AxelssonMarkaryds FK35.155.52
21Veronika LundgrenVästra Frölunda35.315.55
22Marita SalomonssonStrömsnäsbruk36.066.01
23Alina Westberg DolfeGF Idrott36.196.03
24Christina Edqvist-37.406.16
25Sophie AnderssonNonStop38.166.22
26Camilla LennartssonHallaryd IF38.176.22
27Nicole HenriksdotterCareco Sport Club40.306.45
28Anna RalsgårdHallaryd40.376.46
29Linda NilssonGlimåkra41.246.54
30Hanna Sandstedt-41.296.54
31Josefin HanssonV. Vemmenhög41.456.57
32Gisela JohanssonOsnaköp42.087.01
33Marita JonssonNonStop43.407.16
34Maria BlixtBjärnum44.117.21
35Sinikka KukkohoviAnderstorps OK44.197.23
36IngaLill Sköld Bengtsson-45.047.30
37Bhulakshmi NeelapalaElmhults Sport Club48.318.05
38Annica Jacobson-55.249.14


P 16 3350 meter
1Isac LindbergFK Finn17.485.18


F 16 3350 meter
1Elin DanielssonIFK Osby16.004.46


P 14 3350 meter
1Anton KarlssonSK Graal12.463.48
2Hannes Bladh-PijacaHallaryd IF12.513.50
3Lucas EliassonHallaryd IF13.374.03
4Ludvig HoffGF Idrott13.574.09
5Simon PerssonHöörs IS14.334.20
6Alex NavgrenAllerum17.595.22
7Jakob RambergHässleholms AIS20.336.08
8Julian Westberg DolfeGF Idrott23.216.58


F 14 3350 meter
1Ebba CronholmLjungby FIK13.274.00
2Ella BlomLjungby FIK14.004.10
3Mira GöranssonIK Ymer14.114.14
4Celine AagaardSK Graal14.494.25
5Moa JacobssonMarkaryds FK15.084.31
6Alva GustafssonMarkaryds FK16.465.00
7Lova ElwingLjungby FIK17.445.17
8Josefine LindbergFK Finn18.505.37
9Tilda SalomonssonRäva King19.135.44
10Tyra SalomonssonRäva King20.025.58


P 12 1300 meter
1Hugo PerssonHallaryd IF4.493.42
2Babak LindbergGenarps IF4.583.49
3Erik AxelssonMarkaryds FK5.023.52
4Wilhelm WestströmAlvesta SOK5.053.54
5Vincent ÅbergElmhults Sport Club5.144.01
6Albert SvenssonFK Finn5.254.10
7Valle NybergsÄlmhults Badmintonklubb5.284.12
8Sixten PerssonSK Graal5.364.18
9Lukas Lundbäck Hallaryd5.454.25


F 12 1300 meter
1Ida CronholmLjungby FIK5.103.58
2Emmy EllbringFK Finn5.404.21
3Hanna PerssonHallaryd IF5.494.28
4Cleo PerssonWittsjö GIK5.534.31
5Elsa WieselLjungby FIK5.574.34
6Elin Ralsgård-7.385.52
7Nova CelinIFK Osby7.536.03
8Linnea AlmarssonSK Graal8.236.26


P 10 1300 meter
1Vincent SheehanLjungby FIK5.204.06
2Anton PeterssonStrömsnäsbruk5.234.08
3Eric BellHelsingborg5.554.33
4Filip PawelekHallaryd6.244.55
5Ludvig GustafssonElmhults Sport Club6.315.00
6Johan NavgrenAllerum6.355.03
7Albin PerssonBK Västan7.005.23
8Milton HaraldssonHallaryd IF7.175.36
9Henning JohanssonOsnaköp7.245.41
10Lokesh Kumar KodumuriElmhults Sport Club7.576.06
11Ville Johansson-8.276.30
12Lukas BengtssonHallaryd IF9.046.58


F 10 1300 meter
1Elsa GustafssonMarkaryds FK5.384.20
2Elsa HanssonLönsboda GIF5.424.23
3Stina GötessonSK Graal5.544.32
4Isa ÅbergElmhults Sport Club6.014.37
5Signe WieselLjungby FIK6.074.42
6Olivia NathorstVintrie6.465.12
7Karin WestströmAlvesta SOK7.145.33
8Alva SvenssonFK Finn7.255.42
9Ebba DahlqvistOppegård IL7.275.43
10Nike Westberg DolfeGF Idrott7.305.46
11Elin PedersenFjärås8.326.33
12Alice TingdahlStrömsnäsbruk9.016.56
13Särla CelinOsby9.297.17


P 8 1300 meter
1Axel CronholmLjungby FIK5.334.16
2Hannes AronssonSlätthult5.484.27
3Måns NybergÄIF5.514.30
4Gideon LarssonMarkaryds FK6.084.43
5Theodor SvärdFK Finn6.435.10
6Jesper DahlBurhult6.565.20
7Kevin Persson-7.105.30
8Noah SandströmDelary7.115.31
9Vilgot StarkLönashult GOIF7.125.32
10August Sandstedt-7.205.38
11Albin Ralsgård-7.395.53
12Jonatan PeterssonStrömsnäsbruk7.596.08
13Olof PedersenFjärås8.206.24
14Vincent WilliamssonOsby8.296.31
15Ashrith GajjalaElmhults Sport Club8.496.46
16Lovure Ahlsen-9.317.19
17Akshaya ElemaranElmhults Sport Club9.537.36
18Theo Bayley-10.097.48
19Vincent Sörbergs-10.588.26
20Victor Bell-11.238.45
21Olle DahlqvistOppegård IL11.368.55
22Mario Ahlsen-11.559.10
23Algot LansBrännhult12.389.43
24Elias JonssonHallaryd IF12.539.54


F 8 1300 meter
1Esther SheehanLjungby6.294.59
2Therese BengtssonHallaryd IF6.515.16
3Juni NavgrenAllerum7.335.48
4Elemina FagrellKimmelsbygds Ryttarförening7.355.50
5Felicia PeterssonStrömsnäsbruk8.026.10
6Ida PawelekHallaryd8.166.21
7Pradyumna SathishkumarElmhults Sport Club8.216.25
8Molly JohanssonElmhults Sport Club8.366.36
9Amanda LundbäckHallaryd8.406.40
10Lova SandströmDelary8.596.54
11Thilly Bayley-9.097.02
12Majken Johansson-9.157.06
13Elina JonssonHallaryd IF9.267.15
14Lily MagnussonOsby9.277.16
15Tilia Persson-10.217.57


Tävlingen administreras med Running Man v2.3. Licensierad till: Hallaryds IF. Licensnummer: 1003