Veikkolaverkko

Veikkolalaisten oma sivusto

Kirkkonummen kunnan luottamustoimia 2017-2019
(Pohjois-Kirkkonummelaiset boldattuna)
 
Kunnanhallituksen kaksivuotiskausi:
13 jäsentä ja heille henkilökohtaiset varajäsenet ja puheenjohtaja  I varapuheenjohtaja sekä II varapuheenjohtaja seuraavasti:

 
 Jäsenet:
Varajäsenet:
Timo Haapaniemi, puheenjohtaja
 Pekka Rehn
 Ari Harinen,  I varapuheenjohtaja 
 Pekka Jäppinen
 Ulf Kjerin II varapuheenjohtaja
 Kim Männikkö
 Reetta Hyvärinen
 Noora Piili
 Emmi Wehka-aho
 Saara Huhmarniemi
 Antti Kilappa
 Sanni Jäppinen
 Antti Salonen
 Kari Hujanen
 Katarina Penkert
 Anni-Mari Syväniemi
 Hanna Haikonen
 Matti Kaurila
 Pirkko Lehtinen
 Johanna Fleming
 Hans Hedberg
 Bodil Lindholm
 Anna Aintila
 Rita Holopainen
 Pekka.M.Sinisalo
 Vesa-Pekka Sainio
Kunnanvaltuuston puheenjohtaja, I varapuheenjohtaja ja
II varapuheenjohtaja:
 Varapuheenjohtajat:
Anders Adlercreutz on valittu kunnanvaltuuston puheenjohtajaksi kaksivuotiskaudeksi 2017-2019
Minna Hakapää on valittu kunnanvaltuuston 
I varapuheenjohtajaksi kaksivuotiskaudeksi
2017- 2019 
 

Raija Vahasalo on valittu kunnanvaltuuston 

II varapuheenjohtajaksi kaksivuotiskaudeksi 

2017-2019


 Kuntakehitysjaoston jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019:
 
 Jäsenet:
Varajäsenet:
  Reetta Hyvärinen, puheenjohtaja 
 Elina Utriainen
  Veikko Vanhamäki, varapuheenjohtaja
 Lennart Långström
  Kati Kettunen
 Hannu Valtanen
  Markus Myllyniemi
 Johanna Fleming 
  Bodil Lindholm
 Hannu Pekka Mäkinen
  Miika Engström
 Erik Lundqvist
  Vesa-Pekka Sainio
 Anneli Granström
 

Tarkastuslautakunnan jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019

 
  Jäsenet:
 Varajäsenet: 
  Ulla Seppälä, puheenjohtaja 
 Susan Honka  
  Petri Ronkainen, varapuheenjohtaja
  Linda Holmström           
  Tuula Peura
  Ramon Dibbets
  Eero Lankia
  Heli Kauhanen
  Mikko Kara
  Janne Leimi
  Teppo Suontakanen
  Tero Koivuranta
  Siv Ahlberg
  Michaela Lindholm
  Teija Virtamo-Tiiska
  Riki Saarimaa
  Matti Tanskanen
  Timo Kallioinen
 Keskusvaalilautakunnan jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019:
 
  Jäsenet:
 Varajäsenet:
(ei henkilökohtaisia, varajäseniä vaan numerojärjestyksessä)
  Marko Parviainen, puheenjohtaja
 1. Tuula Sjölund 
  Harriet Hagelberg, varapuheenjohtaja
 2. Kristoffer Bondestam 
  Marjokaisa Piironen
 

 3. Leila Preisfreund

  Mikko Karlsson 
 4. Pertti Iivonen
  Jarkko Kaari
 5. Tuomo Tiitinen
  Vapaa-aikajaoston jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019:
  Jäsenet:
 Varajäsenet:
  Antti Kilappa, puheenjohtaja 
 Jani Heiskanen                      
  Sanna Andersén, varapuheenjohtaja 
 Liviu luliu Petrila                    
  Maarit Orko
 Krista Petäjäjärvi
  Tero Suominen
 Esa Illén
  Kimmo Dahlman    
 Irja Bergholm 
  Patrik Lundell 
 Ari Lahtinen
  Malin Männikkö
 Adina Tallberg
Suomenkielinen varhaiskasvatus- ja opetusjaoston jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019:
 
Jäsenet:
 Varajäsenet:
  Erkki Majanen, puheenjohtaja 
 Markku Ryhänen        
  Pekka M. Sinisalo, varapuheenjohtaja 
 Riikka Purra                         
  Anna Kylmänen
 Anna-Mari Toikka
  Nina Serow
 Jaakko Kallio
  Susan Honka
 Pirkko Skutnabb
  Vesa Tarkkanen
 Antti Ursin 
  Johanna Fleming
 Merja Reijonen
Ruotsinkielinen varhaiskasvatus- ja opetusjaoston jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019
C
 Jäsenet:
Varajäsenet:
  Tony Björk, puheenjohtaja
 Maj Åberg-Hildén                           
  Stig Nyberg, varapuheenjohtaja
 Mikeal Gerkman
  Michaela Kartano
 Outi Saloranta-Eriksson
  Jesper Eklund
 Annika Korolainen
  Thorolf Sjölund
 Teresa Wikström
  Rita Holopainen
  Martin Valtonen
  Pia Furu
  Alexander Munck
Sivistys- ja vapaa-aikalautakunnan jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019
 
 Jäsenet:
 Varajäsenet:
 Linda Basilier, puheenjohtaja
  Niklas Lindholm                   
 Anni-Mari Syväniemi, varapuheenjohtaja 
  Leena Riipinen      
Antti Kilappa 
  Jaakko Kallio
Anna-Mari Toikka
  Ekhart Georgi
 Krista Petäjäjärvi
  Maarit Orko
Jarmo Siivari
  Jannika Ranta
Markus Myllyniemi 
  Pekka Arvola 
Elina Kinnunen
  Irja Bergholm
 Maj-Britt Hellström
  Dick Lindertz
 Tony Björk
  Maj Åberg-Hildén
Kirkkonummen Vesi-liikelaitoksen johtokunnan jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019:
 
 Jäsenet:
 Varajäsenet:
  Jens Gellin, puheenjohtaja 
 Jarmo Mahkonen
  Sanna Hartikainen, varapuheenjohtaja
 Santtu Vainionpää
  Risto Konttinen
 Rimma Hyvönen
  Tarja Seppänen
 Stig Nyberg
  Leif Wikström
 Lena Rodas                         
  Tiejaoston jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019
 
   Jäsenet:
 Varajäsenet:
  Ari Liuhta, puheenjohtaja 
  Kaj Nurmi                   
  Markku Viitanen, varapuheenjohtaja
  Ari Lahtinen
  Gunnel Hellström
 

 Tove Forsén

 Palvelutuotannon jaoston jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019:
 
   Jäsenet:
  Varajäsenet: 
  Pekka Rehn, puheenjohtaja
  Pirjo Silvan
  Noora Piili, varapuheenjohtaja
  Maija Lounamaa           
  Jerri Kämpe-Hellenius
  Christoph Gareis
  Elina Utriainen
  Pekka Poutanen
  Kim Åström
  Jukka Liimatainen
  Pekka Oksanen
  Ari Liuhta
  Piia Aallonharja
  Sanna Hartikainen
Rakennus- ja ympäristölautakunnan jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019:
Jäsenet:
Varajäsenet:
  Saara Huhmarniemi, puheenjohtaja
Sanni Jäppinen
  Greger Englund, varapuheenjohtaja
Jenny Snellman           
  Maija Lounamaa
Emmi Wehka-aho
  Robert Karlsson
 Maiju Sulin
  Leena Virkki
Ralf Grönberg
 Jukka Liimatainen
Tommi Saranpää
  Tapio Hartikainen
 Ville Salminen
  Christina Nyström
 Cenneth Lindström
  Katja Juuti
 Tero Koivuranta
 Kuntatekniikan lautakunnan jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019:
 
   Jäsenet: 
Varajäsenet:
  Kati Kettunen, puheenjohtaja 
Päivi Parviainen          
  Kim Männikkö, varapuheenjohtaja
Simon Lindberg
  Sanni Jäppinen

Nina Serow

  Miisa Jeremejew
Jukka Heikkinen
  Carl-Johan Kajanti
Erkki Ahlsten
  Pekka Rehn
Jarmo Uimonen
  Matti Kaurila 
 Leena Virkki
  Pekka Jäppinen
 Ari Liuhta
  Viveca Lahti
 Katja Juuti
  Santtu Vainionpää
 Anneli Granström
  Bodil Lindholm
 Oskar Holopainen
  Perusturvalautakunnan jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019:
 Jäsenet:
 Varajäsenet:
  Jukka Tammi, puheenjohtaja
 Tero Suominen
  Riikka Purra, varapuheenjohtaja
  Piia Aallonharja
  Petri Ritala
  Seppo Linnaluoto
  Eja Björkqvist
  Kaj Sjöblom
  Fredrik Pelin
  Pirjo Salmi
  Merja Reijonen

  Annukka Knuutinen

  Veikko Vanhamäki 
  Raimo Elonsalo 
  Tuula Sjölund
  Risto Pakarinen
  Marjut Frantsi-Lankia
  Marjaana Munther
  Emmi Wehka-aho
  Ulla Aitta
  Pekka Rantanen
  Tero Kovala
  Henkilöstöjaoston jäsenet ja varajäsenet kaudelle 2017-2019:
 
 Jäsenet:
 Varajäsenet:
  Ulf Kjerin, puheenjohtaja
  My Sundelin                   
  Hilkka-Maija Katajisto, varapuheenjohtaja
  Sami Sailo
  Juha Tarvainen
  Tuula Peura
  Tarja Seppänen 
  Tero Koivuranta
  Ville Salminen

 Vesa-Pekka Sainio

Vaalilautakunta suhteellisten vaalien toimittamista varten kunnanvaltuustossa 2017-2019:

 
 Jäsenet:
Varajäsenet:
  Timo Haapaniemi, puheenjohtaja
Matti Kaurila               
  Linda Basilier, varapuheenjohtaja
Carl-Johan Kajanti

Outi Saloranta-Eriksson 

Emmi Wehka-aho

Markus Myllyniemi 

Johanna Fleming

Pekka M. Sinisalo 

Riikka Purra