Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni, Arges

                                  Anul scolar 2012-2013

   Concursul judetean "DAN BARBILIAN" - MATEMATICA (24.11.2012)

1. STOICA IOAN - cl. a IV-a B - Mentiune
2. VOCHIN SERBAN - cl. a VII-a A - Mentiune
3. ANTONESCU RALUCA - cl. a VIII-a C - Premiul II

        Concursul judetean "ARGESGIM" - MATEMATICA (27.10.2012)

1. STOICA IOAN - cl. a IV-a B - Premiul I
2. VOCHIN SERBAN - cl. a VII-a A - Mentiune
3. ANTONESCU RALUCA - cl. a VIII-a C - Premiul II

        Concursul National "LuminaMath" -MATEMATICA (15.12.2012)

1. ANTONESCU RALUCA - cl. a VIII-a C - Premiul I + Tabara Nationala
2. STOICA IOAN - cl. a IV -a B - Premiul I + Tabara Nationala
3. NENCIU GEORGE - cl. a III-a A - Premiul I
4. RAILEANU ALIN - cl. a II-a A - Premiul I
5. DAMIAN SERBANEL - cl. a IV -a B - Premiul II
6. CROITORU BIANCA - cl. a II-a A - Premiul II
7. FILFANESCU TEODORA - cl. a II-a A - Premiul III
8. FIANU RARES - cl. a II-a A - Premiul III
9. JITEA MIHAI - cl. a II-a A - Premiul III

 

Nr. crt.

Nume

Clasa

Etapa nationala

Etapa judeteana

1

TEODORA FILFANESCU

2A

III

II

2

MIHAI JITEA

2A

III

II

3

RARES FIANU

2A

III

II

4

ALIN RAILEANU

2A

I

II

5

BIANCA CROITORU

2A

II

III

6

ZARESCU ANDRADA

2A

 

M

7

PETRISOR ANDREEA

2A

 

M

8

GEORGE NENCIU

3A

I

I

9

DIN STEFANIA

3A

 

III

10

DULAMA NICOLAE

3A

 

M

11

SERBANEL DAMIAN

4B

II

I

12

IOAN STOICA

4B

I

II

13

COSTACHE ANDA

4B

 

M

14

RALUCA ANTONESCU

8C

I

III



         Concursul National Evaluare in Educatie  - FIZICA
(17.11.2012)


1. ITA ANDREI - cl. a VI-a C - locul 6/tara
2. CONONOV OCTAVIAN -cl. a VI-a C - locul 7/tara
3. FULGEANU ALEXANDRU - cl. a VI-a - locul 7/tara
4. DIACONU ALEXANDRA - cl. a VI-a - locul 7/tara
5. HOROBEANU GEORGIANA - cl. a VI-a A - locul 9/tara
6. GAUCAN ANASTASIA - cl. a VI-a - locul 18/tara
7. DRAGAN VALENTIN - cl. a VI-a - locul 20/tara
8. ENACHE RALUCA - cl. a VI-a - locul 22/tara
9. PODEANU ANDREEA - cl. a VI-a - locul 37/tara
10. CARSTEA IULIANA - cl. a VI-a - locul 37/tara
11. CUCU ALINA - cl. a VI-a - locul 39/tara
12. MIHAILA ANDREI - cl. a VI-a - locul 42/tara

                                   Anul scolar 2011-2012

Johnny - la Concursul de interpretare

                 "Io canto" - Milano

Revista presei:

Potrivit declarațiilor făcute prin telefon, pentru www.rostiri.it, Ion Moise Bădulescu are un mesaj clar pentru totți cei care urmăresc "Io Canto": "Vreau să reprezint România cât de bine pot". „Nu am emoții, am încredere în forțele proprii. Abia aștept să încep repetițiile. Nu mă gândesc la acest concurs ca la o competiție. „Io Canto” este doar o experiență frumoasă”, a mai spus Ion Moise Bădulescu. Românii din Italia au ocazia să-şi voteze prin telefon conaţionalul, chiar în timpul emisiunii.

"Johnny" are şansa de a câştiga unul dintre premiile puse în joc de realizatorii show-ului: un an de studii muzicale la Milano sau o lună în SUA.

Ion Moise Bădulescu, la doar 13 ani are o voce de excepție, premiată zeci de  trofee la festivalurile naționale și internaționale pentru copii, este câştigătorul din 2010 al Premiului Radio România Junior, în cadrul celei de-a opta ediţii a Galei Premiilor Muzicale oferite de Radio România Actualităţi. Ion Moise Bădulescu, distins numai în 2009 cu 8 trofee, este originar din  localitatea Mioveni. Johnny (așa cum îi place să i se spună) are un talent deosebit și o voce care a impresionat multe jurii încă din 2006, obținând de fiecare dată cele mai mari premii în cadrul competiţiilor.

Ion Moise Badulescu - La nostra favola (Delilah)

Ion Moise Badulescu - Diana

Ion Moise Badulescu & Al Bano

Ion Moise Badulescu - Ogni Volta

Concursul Cangurul lingvist - Limba EnglezaPhotobucket

 REZULTATE CANGURUL LINGVIST - LIMBA FRANCEZA

                                Anul şcolar 2010-2011

     Concursul National "MADE FOR EUROPE" 2011

    La etapa judeteana, desfasurata in perioada 17-19 martie 2011, scoala noastra a participat cu mai multe produse finale ale Proiectului Multilateral Comenius "If you want to see the beauty of the world, first you have to find it in yourself" si a obtinut Premiul I cu site-ul proiectului si premiul al II-lea cu Ghiduri activitati, Postere, CD prezentare activitati.

 

In perioada 14-17 aprilie vom participa la etapa nationala a concursului, care va avea loc la Piatra Neamt.

CONCURS NAŢIONAL "EVALUARE ÎN EDUCAŢIE" - etapa I

CONCURS NATIONAL "EVALUARE" IN EDUCATIE" - etapa a II-a

CONCURS NAŢIONAL "LUMINA MATH"

Concurs judeţean ARGEŞGIM 

STOICULESCU ALEXANDRU - 4A - MENŢIUNE

Elevii calificaţi la OLIMPIADA de MATEMATICĂ - faza locală, 12.02.2011

OLIMPIADA DE GEOGRAFIE - faza JUDETEANA

DRAGOMIR ANA - 8C - Premiul III

OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZA - faza JUDETEANA

NITULESCU SONIA-ALEXANDRA - 8C - Premiul I

CRETU ANA-CRISTINA - 8C - Premiul III

POPESCU ALEXIA - 7C - MENTIUNE

                                        Anul scolar 2009-2010

           Concursul National "EUCLID" - Matematica -                                                 octombrie 2009                                          

Nr. crt.

Numele si prenumele

 

Premiul

 

Clasa

1

JINGA ELIANA

I

2

2

DUMITRASCU SEBASTIAN

I

2

3

GHITA ROBERT

I

2

4

FULGEANU ALEXANDRU

I

3

5

CARSTEA ADRIANA ELENA

I

4

6

MANDA VLAD

I

4

7

TITA MIHAI

I

4

8

VEDEANU FLORENTINA

I

4

9

BRATU ANDREI

I

5

10

BRATU ALEXANDRA

I

6

11

NEAGOIE MAGDALENA

I

6

12

POPESCU LIVIU

I

7

CONCURS NATIONAL “EVALUARE IN EDUCATIE” MATEMATICA - octombrie 2009

Nr. crt.

Numele si prenumele

Locul

Clasa

Obs

1

OANTA ALEXANDRU

1

2

Diploma de merit

2

MATEI RALUCA

2

2

Diploma de merit

3

DUMITRESCU OANA

2

2

Diploma de merit

4

JINGA ELIANA

3

2

Diploma de merit

5

BANICA ALEXANDRA

4

2

Diploma de merit

6

POPA EDUARD

5

2

Diploma de merit

7

NEAGOIE IRINA

5

2

Diploma de merit

8

RIZEA ALEXANDRU

1

3

Diploma de merit

9

VASILE COSMIN

4

3

Diploma de merit

10

VASILE VICTOR

4

3

Diploma de merit

11

MACARIE CRISTINA

5

3

Diploma de merit

12

COMONOV OCTAVIAN

6

3

Diploma de merit

13

TITA MIHAI

1

4

Diploma de merit

14

TATARU MIHAI

1

4

Diploma de merit

15

PISICA ALIN

1

4

Diploma de merit

16

STOIA MIHAI

2

4

Diploma de merit

17

DOBRA ANDREI

1

5

Diploma de merit

18

BRATU ANDREI

2

5

Diploma de merit

19

RITA GEORGE

3

5

Diploma de merit

20

ANTONESCU RALUCA

3

5

Diploma de merit

21

VLASCEANU CARMEN

1

6

Diploma de merit

22

BADITA ADRIAN

2

6

Diploma de merit

23

UTA IULIA

1

7

Diploma de merit

24

IVAN BOGDAN

2

7

Diploma de merit

25

IONESCU ANCA

2

7

Diploma de merit

26

RISTOIU LAURA

1

8

Diploma de merit

                                  Anul scolar 2008-2009

                  CERBUL   DE   AUR   JUNIOR    2009                   

     FELICITARI!

Talentatul interpret Ion Moise Bãdulescu (Johnny), din clasa a VI-a C, de la Scoala cu clasele I-VIII "Liviu Rebreanu" Mioveni işi confirmã valoarea.
El a castigat la Festivalul de Muzicã Pop pentru Copii Cerbul de Aur Junior marele trofeu.
Concursul s-a desfãşurat în perioada 6 - 9 august, la Piatra Neamţ. Gioni a participat la secţiunea 11 - 13 ani, cu piesa Voi cînta azi şi mereu, compusã de George Natzis, pe versurile textierei Mirela Fugaru.
El aşteaptã acum, cu emoţie rezultatul la un alt mare concurs, respectiv Eurovision Junior.

Concursul judetean "In memoriam Ion Cojocaru"

Sectiunea MATEMATICA

STOICULESCU STEFAN - II A - Premiul I
VEDEANU VISINEANU BIANCA - III B - MENTIUNE
DOBRA ALEXANDRU - IV C - Premiul I
BRATU ANDREI - IV D - MENTIUNE
RISTOIU LAURA - VII B - MENTIUNE

Sectiunea INFORMATICA

BOROI CRISTINA - VI C - Premiul II
OLOGU IONUT - VIII G - Premiul I 
PASARICA SORIN - VIII G - Premiul II
LUNIC IULIA - VII B - MENTIUNE

Concursul National "Made for Europe" 2009

Etapa judeteana - martie 2009

 Premii obtinute de scoala noastra la faza judeteana:
PREMIUL I  - website - Proiectul "Europe is mine, Europe is yours, Europe is ours"
PREMIUL III - Calendar
MENŢIUNE - Mape de prezentare
MENŢIUNI SPECIALE - CD – Prezentare PowerPoint, Postere 


Concursul National "Made for Europe" 2009

Etapa Nationala  - ORADEA, aprilie 2009

          În perioada 10-12 aprilie 2009, s-a desfăşurat etapa naţională a concursului „Made for Europe” la Oradea.

          Deschiderea festivă a avut loc la Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” din Oradea, unde s-a desfăşurat şi concursul propriu-zis.
In afara concursului, elevii  au fost invitaţi să vizioneze un spectacol de teatru la Teatrul Arcadia şi expozitia “Patimile şi Învierea Domnului” la Palatul Copiilor şi Elevilor din Oradea.

          Sâmbata 11.04.2009, a avut loc festivitatea de premiere, iar echipajul judeţului nostru a fost recompesat cu:

% Premiul III – Şcoala “Liviu Rebreanu” Mioveni, cu produsul webpage pentru proiectul eTwinning “Europe is mine, Europe is yours, Europe is ours”, prezentat de eleva Ana - Cristina Creţu; prof. îndrumători: Mariana Rădulescu, Ana Tudor

Concursul National "EUCLID" - Matematica 2009

Numele si prenumele elevuluiClasaPremiul
BEZDEDEANU ANDREEAa II-a AI
RIZEA ALEXANDRUa II-a DI
STOICULESCU ALEXANDRUa II-a AI
VASILE VICTORa II-a AI
GAUCAN ANASTASIAa II-a AI
CROITORU CATALINa II-a AM
PISICA ALINa III-a FI
TATARU MIHAIa III-a FII
EPECU ANTONIAa III-a FIII
CLAPANUSI COSMINAa III-a BM
STOIA ALEXANDRUa III-a AM
CARSTEA MADALINAa III-a FM
IANCU CORINA GEORGETAa III-a CM
BRATU ALEXANDRAa V-a AI
NEAGOE MAGDALENAa V-a AII
VLASCEANU CARMEN a V-a CIII
STAN BIANCAa VI-a CI
BERECHET DANIELa VI-a CII
RADU MARIUSa VI-a CM
CRETU ANAa VI-a CM
MAGUREANU CRISTIANAa VI-a CM
NITULESCU SONIAa VI-a CM

Olimpiada de matematica - faza judeteana 2008/2009

NITULESCU SONIA   6C    MENTIUNE
UTA IULIA                6E    MENTIUNE
RISTOIU LAURA       7B    MENTIUNE
NICOLAE ALINA       8B    MENTIUNE

Olimpiada de limba franceza - faza judeteana 2008/2009

CLASA A VII-A (L1)

  1. LUPU CLAUDIA -7E – Premiul I
  2. LIŢA CRISTINA -7E - Premiul III
  3. IORDACHE ANDREEA -7D - Premiul III

               CLASA A VIII-A (L1)

    1. MIHAI IOANA - 8F – Premiul I
    2. BUŞESCU ELISA - 8F – Premiul III

              CLASA A VIII-A (L2)

  1. NICOLAE ALINA - 8B – Premiul II
  2. CORNEA ANDREI - 8B – Premiul II
  3. CÎRLANARU BIANCA - 8F – Menţiune

Olimpiada de limba engleza - faza judeteana 2008/2009

1. NICOLAE ALINA   8B  Premiul II
2. BUSESCU ELISA   8F  Premiul II

Olimpiada de BIOLOGIE - faza judeteana 2008/2009

STOICA CRISTINA - 7D - MENTIUNE

Olimpiada de GEOGRAFIE - faza judeteana 2008/2009

BADEA DIANA - 8B - MENTIUNE

Olimpiada de LIMBA ROMANA - faza judeteana 2008/2009

1. DEACONU BIANCA - 7B - MENTIUNE
2. MIHAI IOANA - 7B - MENTIUNE
3. BUSESCU ELISA - 8F - MENIUNE