logo

TU-38:n Pyynikkijuoksu -toimikunta tiedottaa 2007

Kansainvälinen 35. Pyynikki Juoksu 2007

Sydämellinen kiitos kaikille PyynikkiJuoksuun Tampereella 29.4.2007 osallistuneille

Järjestyksessään 35. kansainvälinen Pyynikkijuoksu juostiin jälleen kauniissa Pyynikkiharjun maisemissa keskellä Tamperetta. Pyynikkijuoksu on aina ollut merkittävä tamperelainen ja valtakunnallinenkin juoksukauden avaus talven jälkeen. Pyynikkijuoksussa tehtiin hyviä tuloksia ja tunnelma oli aito.


TULOKSET
(29.4.2007 klo 22:00)


HUOM! SEURA/YHTEISÖ ON MERKITTY, JOS ILMOITETTU TAI LÖYTYNYT REKISTERISTÄ
MUUSSA TAPAUKSESSA MERKITTY JOKO - POSTINRO PAIKKAKUNTA TAI VAIN -

Tiedustelut pyynikki07@luukku.com, jarmot.tu-38@netti.fi tai 050 5899406

JOUKKUEIDEN RAKENNE RIIPPUU MAKSETUISTA JOUKKUEMAKSUISTA JA SIJOITUKSISTA

TULOKSET 

M17  M40  M50  M kunto  N kilpa  N17  N40  N50  N kunto  Joukkueet


M kilpa - 10 km

  1.   12 Abraham Rotich                          Kenia                              30.16
  2.   16 Jussi Utriainen                         Lahden Ahkera                      31.11
  3.   23 Obed Kipkurui                           Sjundeå If                         31.20
  4.   17 Simo Wannas                             Helsingin Kisa-Veikot              31.36
  5.    9 Konstantin Kutilainen                   Asikkalan Raikas                   32.11
  6.    2 Jarkko Hamberg                          Sjundeå If                         32.14
  7.    5 Tommi Karra                             Teivo Stayers                      32.49
  8.   13 Reijo Savolainen                        Porin Yleisurheilu                 32.58
  9.    3 Jarmo Juhani Hast                       Teivo Stayers                      33.03
 10.   14 Timo Solmula                            Teivo Stayers                      33.37
 11.   15 Pekka Toivola                           Porin Yleisurheilu                 33.50
 12.    4 Pasi Huhtala                            Tampereen Pyrintö                  34.07
 13.    1 Andreas Backman                         Turun Urheiluliitto                34.30
 14.   19 Janne Hiukka                            Saarijärven Pullistus              34.53
 15.   20 Heikki Pesola                                                              35.10
 16.    7 Jyri Korhonen                           Tampereen Pyrintö                  36.28
 17.   11 Marko Ovaska                            Turun Urheiluliitto                37.41
 18.   22 Petteri Suckman                         Espoo                              46.20
        6 William Chebii Kemboi                   Kenia                                  

M17 - 5 km  
Alkuun

  1.  108 Ville Leppänen                          Ruoveden Pirkat                    17.21
  2.  107 Aregaw Kujansuu                         Tampereen Urheilijat -38           19.12
  3.  105 Riku Korhonen                           Tampereen Pyrintö                  19.43
  4.  113 Aleksi Ojala                            Urjalan Urheilijat                 19.59
  5.  127 Ossi Mäkinen                                                               20.07
  6.  128 Leo Mäkinen                                                                20.23
  7.  104 Henri Kangasniemi                       Ikaalisten Urheilijat              20.30
  8.  121 Markus Syrjälä                          Tampereen Pyrintö                  21.04
  8.  109 Aapo Maijanen                           Tampereen Urheilijat -38           21.04
 10.  117 Veikko Rintala                          Nokian Urheilijat                  21.44
 11.  129 Henry Raukko                            Vilppilan Tähti                    21.48
 12.  110 Teemu Matikainen                        Tampereen Pyrintö                  22.07
 13.  120 Samuli Sievi-Korte                      Viialan Valtti                     22.26
 14.  118 Joonas Salminen                         Valkeakosken Haka Sunnistusjao     22.49
 15.  116 Mikael Rantanen                         Tampereen Urheilijat -38           23.01
 16.  122 Ville Systä                             Tampereen Urheilijat -38           23.17
 17.  114 Olli Pere                               Tampereen Urheilijat -38           23.25
 18.  103 Antti Huupponen                         Tampereen Urheilijat -38           25.11
 19.  102 Lassi Hopeasalo                         -                                  25.24
 20.  119 Pekko Sangi                             - 33540 Tampere                    25.51
 21.  101 Timm Heikkilä                           Tampereen Urheilijat -38           26.28
 22.  100 Theo Heikkilä                           Tampereen Urheilijat -38           27.42
 23.  125 Waltteri Talvitie                       Tampereen Urheilijat -38           30.42
 24.  106 Arttu Kovala                            Siuron Tuisku                      33.03
 25.  124 Tuomas Talvitie                         Tampereen Urheilijat -38           48.26
      126 Aleksi Tossavainen                      Viialan Viri                         DNF
      112 Markus Nuutila                          Kangasala SK                         DNS
      123 Aleksi Talvitie                         Tampereen Urheilijat -38             DNS
      115 Miika Rantanen                          Tampereen Urheilijat -38             DNS
      111 Leevi Nikunoja                          Tampereen Urheilijat -38             DNS
      127 Jussi Salo                              Lempäälän Kisa                       DNS

M40 - 10 km 
Alkuun

  1.  243 Jouko Jääskeläinen                      Forssan Salama                     35.08
  2.  229 Timo Vuori                              Lempäälän Kisa                     36.30
  3.  206 Timo Jokinen                            - 36760 Luopioinen                 39.11
  3.  238 Ilmari Rontti                           Teivo Stayers                      39.11
  5.  202 Petri Haavisto                          - 33820 Tampere                    39.29
  6.  207 Juha Jonasson                           CarSport team                      39.39
  7.  200 Vesa Tapio Alho                         Tampereen Juoksijat                39.59
  8.  215 Tomi Matikainen                         KorsKe                             40.23
  9.  208 Ilpo Kauhaniemi                         -  Vantaa                          40.30
 10.  214 Jukka Laskujärvi                        Tampereen Urheilijat -38           40.31
 11.  245 Pasi Raukko                             Jalokivigalleria                   41.12
 12.  230 Kaj Krister Wisotzky                    - 33100 Tampere                    41.14
 13.  218 Tahvo Munukka                           - 36100 Kangasala                  41.24
 14.  210 Kalevi Kuikka                           Elisa Sport ry / KURE              41.33
 15.  203 Jari T. Hopeasalo                       -                                  42.47
 16.  226 Heikki A Tanskanen                      YIT Raken                          43.49
 17.  227 Jaakko Juhani Terho                     Ikurin Ilves                       44.38
 18.  241 Jukka Pulkkinen                         Kangasala                          45.10
 19.  204 Antti Härkönen                          - 33100 Tampere                    45.20
 20.  221 Veijo Pessi                             Rauta-Otra Nekala                  46.03
 21.  231 Petri Litmanen                          Tampereen Juoksijat                46.07
 22.  235 Timo Taivalsalmi                        - 33580 Tampere                    46.16
 23.  233 Ari Lautala                             Triathlon Team 226.                46.18
 24.  237 Kari Salomaa                            - 33730 Tampere                    46.21
 24.  232 Mika Harjuntausta                       TPKH                               46.21
 26.  247 Jukka Muranen                           Tamhattan ry                       46.40
 27.  228 Matti Tukkimies                         Tamglass                           47.23
 28.  242 Veikko Piirainen                        Sepon Talli                        48.34
 29.  248 Marco Oey                               TOAY/Liisanpuiston koulu           49.14
 30.  234 Jyrki Ristilä                           - 36200 Kangasala                  49.20
 31.  216 Timo Mattila                            Elisa Sport ry / KURE              50.36
 32.  240 Kim Liukonen                            Tampere                            51.11
 33.  246 Kari Vuorinen                           - 33380 Lempäälä                   52.26
 34.  239 Ferran Rodriquez Ponton                 Tampereen Maratonklubi             52.30
 35.  201 Sakari Ermala                           Verte Oy                           53.07
 36.  236 Miikka Lintusaari                       Ideal Product Data Oy              56.00
 37.  220 Brown Onduso                            Tamglass                           56.44
 38.  211 Kimmo Kuisma                            Saarioisten Säilyke Oy             56.49
 39.  223 Henry Rantanen                          Tampereen Urheilijat -38           57.26
 40.  209 Juha Kiviniemi                          Elekroskandia Oy                   57.56
 41.  217 Reijo Miettinen                         Varalan Maratonklubi/Tykistöpr     57.59
 42.  225 Markku Sulonen                          - 33580 Tampere                  1.01.07
 43.  222 Raimo Kalervo Pirttioja                 - 00640 Helsinki                 1.03.58
 44.  249 Timo Silvasti                                                            1.42.04
 45.  224 Mika Uolevi Sievi-Korte                 Viialan Valtti                   4.44.37
      212 Vesa-Pekka Kuusela                      Lavian Kisa                          DNF
      213 Seppo Kykkänen                          Tampereen Urheilijat -38             DNS
      219 Mika Ojala                              Urjalan Urheilijat                   DNS
      205 Markku Jokela                           Tasowheel Oy                         DNS

M50 - 10 km 
Alkuun

  1. 1002 Eero Luhtala                            Teivo Stayers                      35.50
  2. 1008 Veli-Pekka Vänni                        Lavia                              36.27
  3.  285 Jaakko Rouhiainen                       Teivo Stayers                      38.47
  4.  260 Timo Antero Aaltonen                    Röngentutka Oy                     38.55
  5.  298 Timo Koivuaho                           Teivo Stayers                      40.50
  6. 1012 Hannu Pokkinen                          Kuntopirkat                        40.54
  7.  290 Pauli Sulonen                           Varalan maratonklubi / Ruotsi      41.00
  8.  279 Jouko Juhani Metsi                      Vihdin Urheiluveteraanit           42.00
  9.  261 Jukka Aittokallio                       Elisa Sport ry / KURE              42.06
 10.  264 Jarmo Tapani Halme                      Kunto-Pirkat                       42.09
 11.  282 Pekka Nieminen                          Tamglass                           42.27
 12.  278 Kyösti Lähteenmäki                      Friskis&Svettis                    42.33
 13.  295 Mauno Väätäinen                         Kuopion Seudun Veteraaniurheil     42.38
 14. 1016 Kari Kentala                            YK                                 42.50
 15. 1005 Timo Grönlund                           Tampere                            43.10
 16. 1014 Seppo Tuomisto                          Kyrösrasti                         43.39
 17.  292 Einari Vainikka                         Kunto-Pirkat                       43.47
 18. 1004 Pekka Kouri                             Varalan Maratonklubi               43.51
 19. 1007 Jouko Kiho                              K-Länsitori                        44.28
 20.  296 Erkki Ylikoski                          - Niinisalo                        44.52
 21.  287 Juha Salonen                            Varalan Maratonklubi               46.00
 22.  996 Tapio Rajamäki                          Kunto-Pirkat                       46.19
 23.  288 Mikko Savela                            Varalan Maratonklubi               46.27
 24. 1009 Rauno Nykänen                           Lempäälä                           46.45
 25.  268 Ismo Kuha                               Elisa Sport ry / KURE              46.47
 26. 1006 Pekka Kettunen                          Tampere                            46.53
 27.  273 Jouko A. Laine                          Toijalan Vauhti                    47.00
 28.  281 Markku Nevalainen                       Tamglass                           47.12
 29.  284 Mikko Paloheimo                         Tampereen Vihuri                   47.13
 30.  271 Reijo Kurvinen                          Elisa Sport ry / KURE              48.17
 31. 1018 Leo Laatikainen                         Varalan Maratonklubi               48.47
 32.  286 Pentti Kalevi Räisänen                  - 37600 Valkeakoski                49.05
 33.  276 Heimo Liukkonen                         Kangasniemen Kalske                49.13
 34. 1010 Jaakko Kivinen                          Ylöjärvi                           50.16
 35.  267 Tuomo Kauhaniemi                        Vilppulan Veikot                   50.29
 36.  262 Kari Anttila                            Varalan Maratonklubi               50.38
 37.  294 Seppo Viitanen                          Nordea                             50.46
 38.  277 Risto Loppinen                          Tampereen Urheilijat -38           51.23
 39. 1015 Seppo Männikkö                          Aluepelastuslaitos                 51.28
 40.  272 Jarmo Laikola                           Kalkun Dynamo                      52.01
 41.  280 Kalle Mustonen                          - 36110 Ruutana                    52.34
 42. 1011 Henry Moisio                            Nokian kaupunki                    52.46
 43.  270 Jarmo Kalervo Kuosa                     - 33300 Tampere                    53.02
 44.  291 Risto Uusimaa                           Kangasalan Kisa                    54.03
 45. 1000 Heikki Railevirta                       Komediateatteri                    56.05
 46.  269 Keijo Kuivanen                          Kunto-Pirkat                       56.27
 47. 1003 Veli-Pekka Väisänen                     Varalan Maratonklubi               56.32
 48. 1019 Risto Veijola                           Pännsylvanian Elmos                57.37
 49.  998 Pauli Kiukas                            Tampereen Myyntimiehet             59.28
 50. 1017 Timo Telaranta                          Teivo Stayers                      59.35
 51. 1013 Into Mustalahti                         Varalan hiihtoklubi              1.02.34
 52.  283 Teuvo Nurmi                             T.P.K.H                          1.04.51
 53.  297 Olli Kattilakoski                       Vammalan Kuntourheilijat         1.09.50
 54.  995 Olavi Haverinen                         Kunto-Pirkat                     1.14.28
      293 Ilkka Vakkuri                           Tampereen Urheilijat -38             DNS
      289 Timo Silvasti                           Tampereen Yritys                     DNS
      263 Harry Bredenberg                        -                                    DNS
      274 Heikki A Lehtonen                       Posti                                DNS
     1001 X X                                     Suomen Stressihermon Salp              

M kunto - 10 km  
Alkuun

  1.  528 Tommi Heittola                          Tampereen Urheilijat -38 (J)       35.10
  2.  503 Abram Alar                              Hämeenlinna                        36.07
  3.  608 Markus Tapio Välimäki                   - 33300 Tampere                    36.47
  4.  648 Vesa Ruuska                             Tampereen Juoksijat                36.55
  4.  530 Vesa Antti Mikael Hursti                Ruoveden Pirkat                    36.55
  6.  684 Mikko Heinämäki                         TOAY Liisanpuiston Lenkki          37.05
  7.  648 Vesa Ruuska                             Tamju                              37.14
  8.  566 Ville Leinonen                          Saarioisten Keskuslähettämö        37.15
  9.  505 Jouni Anttila                           Tampere                            37.25
 10.  523 Jari Hamari                             Tamju                              38.14
 10.  526 Janne Hartman                           Vaajakosken Terä                   38.14
 12.  686 Raimo Naskali                           Kangasala                          38.41
 13.  570 Henrik Rantala                          Kalkun Dynamo                      38.51
 14.  555 Tapani Koskinen                         Varalan Maratonklubi               38.54
 14.  661 Jaakko Niemelä                          Kalkun Dynamo                      38.54
 16.  311 Riku Pelttari                           Ylöjärven Urheilijat               39.09
 17.  587 Jere Siivonen                           Suunta-Sepot                       39.30
 18.  553 Matias Korin                            Rohdinkujan Rohto                  39.31
 19.  609 Elias Ylänen                            Tampereen Pyrintö                  39.35
 20.  507 Petri Björkbacka                        Vehmaisten Urheilijat              39.38
 21.  517 Kimmo Hakala                            Varalan Maratonklubi               39.46
 22.  596 Miika Tomi                              Pirkanmaan Kokoomusnuoret          39.52
 23.  643 Marcus Matias Palosaari                 Gamlakarleby If                    39.54
 24.  568 Tomi Lempiäinen                         - 33100 Tampere                    40.01
 25.  646 Antti Harjunmaa                         - 33470 Ylöjärvi                   40.10
 26.  300 Kalle Juhani Malin                      TaSi/Luistelujaosto                40.18
 27.  669 Ari Saarijärvi                          Pirkkala                           40.21
 28.  313 Tomi Palovaara                          Tampereen Urheilijat -38           40.36
 29.  302 Pasi Kalevi Marttinen                   Otavan Urheilijat -39              40.51
 30.  675 Jyrki Kähärä                            Teivo Stayers                      40.59
 31.  543 Tommi Keikko                            -  33720 Tampere                   41.10
 32.  552 Jussi Koponen                           Varalan Maratonklubi               41.31
 33.  562 Pauli Laikola                           Kalkun Dynamo                      41.36
 34.  502 Terho Ahola                             - 37600 Valkeakoski                41.43
 35.  612 Teemu Järvenpää                         Vehmaisten Urheilijat              41.44
 36.  676 Jaakko Virtanen                         Tampere                            42.18
 37.  573 Kyösti Rintala                          Pirkanmaan Koulutuskonserni-KU     42.26
 38.  582 Paavo Junior Salonen                    Tamfelt                            42.42
 39.  645 Timo Sillanmäki                         - Vilppula                         42.43
 40.  604 Petri Vuori                             - 37120 Nokia                      42.52
 41.  674 Erkki Salonen                           Chitalada Finland                  42.54
 42.  663 Antti Kokkonen                          Vantaa                             43.02
 43.  537 Niklas Jantunen                         Tampereen Urheilijat -38           43.08
 44.  655 Sakari Arkko                            Varkaus                            43.13
 45.  644 Kai Samelin                             - 36110 Ruutana                    43.26
 46.  698 Tero Iso-Kauppila                                                          43.42
 47.  632 Mikko Kalmakurki                        Teivo Stayers                      43.59
 48.  622 Velu Varjoranta                         - 33820 Tampere                    44.02
 49.  590 Lauri Siukola                           - 13880 Hattula                    44.10
 50.  667 Sami Rautiainen                         Terästyö Rautiainen Oy             44.18
 51.  672 Kari Myllymäki                          Sandvik                            44.23
 52.  581 Harri Salonen                           HAMK/AutoMaint                     44.24
 53.  601 Juha Valkama                            - 33610 Tampere                    44.25
 54.  593 Tapio Systa                             Tampereen Urheilijat -38           44.27
 55.  514 Tommi Granholm                          KooVee                             44.46
 56.  556 Pekka Kudjoi                            - 33820 Tampere                    45.06
 57.  624 Jakub Stola                             - 33720 Tampere                    45.08
 58.  679 Markus Rantala                          Kalkun Dynamo                      45.17
 59.  616 Jouko Jakala                            Vetsport                           45.21
 60.  689 Joonas Laikola                          Kalkun Dynamo                      45.26
 60.  301 Jussi Loppinen                          Tampereen Urheilijat -38 (J)       45.26
 62.  569 Timo Leppänen                           IXONOS Oyj                         45.33
 63.  569 Jani Puurttinen                         RC Puutikkala                      45.34
 64.  307 Markku Okka                             Vattenfall                         45.35
 65.  690 Jukka Laine                             RC Puutikkala                      45.43
 66.  698 Tero Isokauppila                        - 33100 Tampere                    45.47
 67.  658 Jyrki Mänttäri                          Tampere                            45.50
 68.  539 Lasse Jerkku                            Viive                              45.52
 69.  575 B (6xKunto Ryhmä Kiilto                 Kiilto Oy                          45.55
 70.  557 Anssi Pekka Kukkonen                    Aitoon Nylkyt                      45.56
 71.  642 Jorma Inkeröinen                        - 33800 Tampere                    46.05
 72.  512 Antti Flander                           - 33950 Pirkkala                   46.07
 73.  531 Petri Huttunen                          Pirkanmaan Kokoomusnuoret          46.08
 74.  506 Anssi Asikainen                         Kiilto                             46.24
 75.  691 Antti Pirttimäki                        - 33100 Tampere                    46.29
 76.  559 Stefan Kusterer                         HAMK/AutoMaint  Saksa              46.37
 77.  309 Sami Borg                               Tampereen Urheilijat -38           46.46
 78.  580 Petri Mononen                           Häjyt                              46.59
 79.  579 Pekka Salminen                          Elisa Sport ry / KURE              47.00
 79.  579 Mikko Moisander                         - 33100 Tampere                    47.00
 81.  563 Hannu Oinonen                           Tampere                            47.02
 81.  567 Petri Leisio                            Vehmaisten Urheilijat              47.02
 83.  541 Matti Järvinen                          Perhe Järvinen                     47.27
 84.  594 Mika Tahvanainen                        Kiilto                             47.33
 85.  578 Timo Salmela                            -                                  47.36
 85.  656 Mika Lehtonen                           NET-Tietotekniikka                 47.36
 87.  516 Juhani Ilmari Haapaniemi                - 37630 Valkekoski                 47.37
 88.  584 Jyrki Seppälä                           TOAY/Liisanpuiston koulu           47.40
 89.  629 Aimo Aho                                Nokia                              47.42
 90.  628 Kari Juhani Mäenpää                     Varalan Maratonklubi               47.44
 91.  527 Markku Heinonen                         TAKK                               47.51
 92.  623 Piotr Mitoraj                           Puola                              48.04
 93.  662 Tomi Koivisto                           Kangasala                          48.07
 94.  626 Marko Heinonen                          - 33800 Tampere                    48.16
 95.  548 Ilkka Kivi                                                                 48.27
 96.  678 Ari Kauramäki                           Jämijärvi                          48.35
 97.  524 Esko Harila                             Ruukki Marathon Team               48.45
 98.  312 Rami Olavi Salminen                     - 26200 Rauma                      48.49
 99.  631 Ari Kuusisto                            Ulvila                             48.51
100.  560 Mikko Numminen                          - 33710 Tampere                    49.09
101.  306 Pekka Myllynen                          Varalan Maratonklubi               49.10
102.  529 Robert Herda                            Saksa                              49.12
103.  549 Jouni Koivisto                          - 37850 Valkeakoski                49.18
104.  518 Ville Hakala                            Kalka 1918                         49.24
105.  585 Marko Seppälä                           - 26740 Vasarainen                 49.30
106.  618 Juhani Mustonen                         - 33710 Tampere                    49.35
107.  688 Marko Granholm                          Kangasala                          49.37
108.  647 Teemu Valkolehto                        Sotkanvirran Pommi                 49.48
109.  620 Jarmo Puskala                           Ikuri                              49.49
110.  659 Matti Ristinen                          Helsinki                           49.52
111.  666 Pasi Heino                              Tampere                            50.06
112.  561 Lauri Nurminen                          - 13210 Hämeenlinna                50.18
113.  577 Markku Salmela                          -                                  50.28
114.  540 Miika Aleksi Joenperä                   - 33580 Tampere                    50.46
115.  504 Ari Allen                               TOAY/Liisanpuiston koulu           50.47
116.  545 Raimo Keskinen                          TAKK                               50.50
117.  657 Aarne Heino                             Tajut                              50.52
118.  639 Timo Antti Tolonen                      - 33530 Tampere                    50.54
119.  670 Seppo Laihiainen                        Ruoka-Saarioinen                   50.55
120.  571 Michael Long                            - 33500 Tampere                    51.27
121.  599 Leif Harald Urlaub                      - 33610 Tampere                    51.34
122.  513 Jo Goffart                              HAMK/AutoMaint  Belgia             51.39
123.  586 Jukka Männikkö                          Tampereen kaupunki                 51.43
124.  574 Timo Rintamäki                          - 33200 Tampere                    51.44
125.  630 Pasi Meriläinen                         Varalan Maratonklubi               51.47
126.  681 Sami Eronen                             Tampere                            51.52
126.  668 Timo Kuvaja                             - 33720 Tampere                    51.52
128.  600 Pasi Uusi-Luomalahti                    Varalan Maratonklubi               51.53
129.  615 Tapio Katko                             Cadwes                             52.07
130.  572 Hannu Riippi                            ABB Runners                        52.08
131.  650 Ismo Lehtonen                           Varalan Maratonklubi               52.25
132.  673 Petri Leo                               Vapaat Puusepät                    52.31
133.  641 Aulis Laakso                            St. Laurentius                     52.39
134.  532 Jari Hyvärinen                          - 33720 Tampere                    52.41
135.  627 Mika Hulkki                             - 34240 Kämmenniemi                52.45
136.  614 Jari Marjelund                          Pirkanmaan Kokoomusnuoret          52.50
137.  633 Ekku Ristilä                            - 36200 Kangasala                  52.51
138.  315 Jyrki Moisander                         - 33100 Tampere                    52.55
139.  520 Toni Hallenberg                         RC Puutikkala                      53.14
140.  635 Juha Ojala                              - 33410 Toijala ?                  53.18
141.  510 Ville-Pekka Elomaa                      - 33710 Tampere                    53.27
142.  538 Harri Jaskari                           TAKK                               53.35
143.  314 Olli Lehto                              Mäkimaan Muhku                     54.01
144.  501 Mika Petri Ilmari Aho                   - 33710 Tampere                    54.27
144.  536 Matti Jaakkola                          - 33720 Tampere                    54.27
146.  613 Harri Nuuttila                          Varalan Maratonklubi               54.32
147.  511 Mika Filander                           - 33720 Tampere                    54.35
148.  583 Marko Mäkelä                            - 33530 Tampere                    54.40
149.  500 Jussi Aaltonen                          Cumulus Hämeenpuisto               54.44
150.  522 Kaj Petri Halonen                       - 33210 Tampere                    54.57
151.  683 Sakari Laine                            Varalan Maratonklubi               55.07
152.  547 Aulis Kivelä                            Hämeenkyrö                         55.15
153.  606 Jussi Väinölä                           HAMK/AutoMaint                     55.21
154.  680 Janne Laikola                           Kalkun Dynamo                      55.35
155.  589 Toni Niskanen                           HAMK/AutoMaint                     55.54
156.  551 Simo Koivunen                           HAMK/AutoMaint                     55.58
157.  654 Mika Harinen                            - 33580  Tampere                   56.00
158.  305 Martti Santasalo                        TAKK                               56.03
159.  664 Raimo Hyväri                            Varalan Maratonklubi               56.23
160.  598 Mauri Uotila                            Lempäälä                           56.24
161.  544 Teemu Matias Kemppainen                 - 20810 Turku                      56.33
162.  638 Pauli Kouhia                            Polkijat (Pyörän)                  56.34
163.  637 Tomi Luotoharju                         Polkijat (Pyörän)                  56.36
164.  993 Pentti Mäkinen                          - 33660 Tampere                    56.47
165.  619 Risto Männikkö                          Kunto Pirkat                       57.05
166.  577 Mikko Miettinen                         - 38710 Kankaanpää                 57.15
167.  640 Marko Vormisto                          - 33210 Tampere                    57.39
168.  621 Antti Ahola                             - 3380 Tampere                     58.00
169.  677 Erkki Einari Sihvonen                   Taivaltajat                        58.08
170.  651 Jan Fichtmuller                         - 04440 Järvenpää                  58.10
171.  617 Helge Mustonen                          VU-45                              58.20
172.  304 Veli-Mikko Mäkelä                       - 33310 Tampere                    58.54
173.  671 Ville Hautakangas                       Tampere Filharmonia                58.55
174.  597 Kauko Törhönen                          Kangasala SK                       58.58
175.  576 Ari Johannes Saario                     - Tampere                          59.13
176.  535 Jyri Isokivijärvi                       Saarioisten Säilyke Oy             59.30
177.  625 Olli-Pekka Halme                        - 33580 Tampere                    59.52
178.   18 Ingo Ganz                               - 33850 Tampere                  1.00.06
179.  660 Jukka Alajoutsi                         Tampere                          1.00.07
180.  682 Aleksi Nousiainen                       Tampereen Juoksijat              1.00.08
181.  550 Pekka Koivisto                          - 33900 Tampere                  1.00.22
182.  308 Harry Lilius                            - 33200 Tampere                  1.01.00
183.  515 Kari Haapala                            - 33720 Tampere                  1.01.07
184.  602 Ari-Pekka Verta                         - 33720 Tampere                  1.01.17
185.  519 Martti Hakkarainen                      Elisa Sport ry / KURE            1.01.26
186.  310 Jouni Siniranta                         Vattenfall                       1.02.02
187.  564 Eero Lehto                              IXONOS Oyj                       1.02.15
188.  565 Lasse Leiniö                            IXONOS Oyj                       1.02.40
189.  303 Jouko Mäkelä                            TAKK                             1.03.20
190.  653 Tapio Huttunen                          - 33820 Tampere                  1.04.06
191.  605 Santtu Vähäkuopus                       Vattenfall                       1.05.38
192.  554 Juha Koskiaho                           - 33960 Pirkkala                 1.05.50
193.  997 Mikko Kulmala                           Virtain Urheilijat               1.09.03
194.  595 Kaj Talonen                             - 33100 Tampere                  1.09.38
195.  685 Timo Lumme                                                               1.13.12
196. 1020 Sakari Väisänen                         Oripään Vesa                     1.15.19
197.  592 Mihai Steopan                           HAMK/AutoMaint  Romania          1.16.04
198.  692 Kari Rehnström                          Pirkanmaan Koulutuskonserni-KU   1.19.29
199.  693 Pekka Niemi                             Pirkanmaan Koulutuskonserni-KU   1.19.31
200.  665 Tom Jokihaara                           Tampereen Urheilijat -38         1.31.01
      649 Tero Hosiasluoma                        - 31640 Humppila                     DNF
      521 Marko Halme                             Elisa Sport ry / KURE                DNF
      634 Olivier Seger                           - 33100 Tampere                      DNF
      566 Pasi Pelttari                           Ylöjärven Urheilijat                 DNF
      652 Anssi Luoma                             - 33230 Tampere                      DNF
      686 Raimo Naskali                           - 36240 Kangasala                    DNF
      508 Jeroen Boschman                         HAMK/AutoMaint  Belgia               DNS
      610 Senol Özkan                             HAMK/AutoMaint  Turkki               DNS
      591 Jonne Stenroth                          Saarioisten Säilyke Oy               DNS
      533 Jukka Innanen                           Pirkanmaan Koulutuskonserni-KU       DNS


N kilpa - 10 km 
Alkuun

  1.   50 Georgina Jepkirui-Rono                  Kenia                              34.24
  2.   56 Ulla Tuimala                            Äänekosken Urheilijat              37.06
  3.   53 Sanna Kullberg                          Oulun Pyrintö                      38.15
  4.   57 Pauliina Utriainen                      Kuopion Sisu-Veikot                39.14
  5.   51 Mari Joensivu                           Lempäälän Kisa                     39.46
  6.   61 Satu Auvinen                            Teivo Stayers                      40.00
  7.   55 Jaana Roviola-Lehtonen                  Teivo Stayers                      40.20
  8.   54 Henna-Maija Lappalainen                 Nurmon Urheilijat -99              42.24
  9.   52 Marjo Korander                          Vihdin Viesti                      43.05
 10.   60 Piia Helena Nurminen                    Pirkkala                           50.32
 11.   70 Minna Visuri                            Ulvilan KH                         52.35
 12.   58 Rebekka Katko                           TYK                                57.14

N17 - 5 km  
Alkuun

  1.  156 Ida Kannisto                            Teivo Stayers                      21.51
  2.  170 Ida Rintala                             Nokian Urheilijat                  21.54
  3.  158 Camilia Kinnarinen                      Tampereen Urheilijat -38           23.19
  4.  163 Mikaela Levo                            Nokian Urheilijat                  23.34
  4.  171 Saara Saunamäki                         Toijalan Vauhti                    23.34
  6.  150 Tiina Borg                              Tampereen Urheilijat -38           23.57
  7.  165 Milka Pakarinen                         Tampereen Urheilijat -38           24.09
  8.  152 Suvi Harju                              Tampereen Pyrintö                  25.24
  9.  153 Riina Helenius                          Tampereen Urheilijat -38           25.40
 10.  174 Essi Toivonen                           Tampereen Urheilijat -38           27.06
 11.  168 Sanni Pere                              Tampereen Urheilijat -38           27.17
 12.  166 Lotta Pere                              Tampereen Urheilijat -38           27.47
 12.  167 Salla Pere                              Tampereen Urheilijat -38           27.47
 14.  175 Arla Tulppo                             Tampereen Urheilijat -38           27.52
 15.  164 Venla Maijanen                          Tampereen Pyrintö                  30.05
 16.  155 Lina Kangaspeska                        Tampereen Voimistelijat            30.16
 17.  160 Tuija Kuusela                           Lavian Kisa                        30.43
 18.  169 Fanny Piuva                             Tampereen Urheilijat -38           30.59
 19.  151 Emilia Hahne                            Tampereen Urheilijat -38           31.11
 20.  154 Natalja Hokkanen                        Tampereen Urheilijat -38           31.20
 21.  157 Ida Kilkku                              Tampereen Voimistelijat            32.11
 22.  159 Ida Kovala                              Siuron Tuisku                      32.57
 23.  172 Janina Soimaniemi                       Tampereen Urheilijat -38           34.07
 24.  173 Mirva Taskinen                          Tampereen Urheilijat -38           34.24
 25.  176 Eili Hyväri                             Tampere                            34.57
 26.  162 Rosa Lehtinen                           Tampereen Urheilijat -38           35.23
      161 Anna Lehikoinen                         Tampereen Urheilijat -38             DNS

N40 - 10 km 
Alkuun

  1.  400 Eija Apunen                             Varalan Maratonklubi               44.18
  2.  416 Virpi Tervonen                          Häjyt                              45.06
  3.  417 Hannele Kyyrönen                        Tampere                            46.37
  4.  409 Tarja Ruukala                           Varalan Maratonklubi               46.53
  5.  415 Anne Kuusela                            Ikaalisten Urheilijat              47.12
  6.  408 Kyllikki Pessi                          Tampereen Pyrintö                  48.10
  7.  411 Anni Anttolainen                        - 33710 Tampere                    48.37
  8.  407 Satu Matikainen                         KorsKe                             48.57
  9.  403 Jaana Lehtinen                          Varalan Marathonklubi              49.07
 10.  406 Jaana Helena Mansikka-Aho               Ulvilan KH                         49.53
 11.  410 Riitta Saukkonen                        Varalan Maratonklubi               51.07
 12.  414 Päivi Rautiola                          Varalan Maratonklubi               51.51
 13.  404 Terhi Loppinen-Keso                     SEKU                               51.56
 14.  418 Saila Laranne                           Tampere                            52.11
 15.  405 Tiina Luukkonen                         - 33580 Tampere                    53.01
 16.  413 Eeva Jokela                             Vammalan Kuntourheilijat           55.29
 17.  402 Tarja Laurokari                         - 33580 Tampere                  1.03.13
 18.  412 Seija Laalo-Ristilä                     - 36200 Kangasala                1.09.37
      401 Helena Aronen                           Varalan Maratonklubi                 DNS

N50 - 10 km 
Alkuun

  1.  453 Päivi Koskinen                          Varalan Maratonklubi               48.15
  2.  471 Kirsi Leppämäki                         Tampereen Juoksijat                50.15
  3.  456 Päivi Piispanen                         -                                  50.26
  4.  451 Terhi Sinikka Iisalo                    TPKH                               50.36
  5.  470 Eeva Palomäki                           TY                                 52.05
  6.  457 Raija Salonen                           Varalan Maratonklubi               53.58
  7.  455 Kirsti Lampikoski                       Häjyt ry                           59.58
  8.  458 Pirkko Sahakoski                        Häjyt ry.                        1.06.33
  9.  452 Kaarina Kalkko                          Elisa Sport ry / KURE            1.06.40
 10.  450 Riitta Heikkilä                         - 35300 Orivesi                  1.08.04
      454 Sirkka Laakso                           - 14240 Janakkala                    DNF

N kunto - 10 km  
Alkuun

  1.  709 Jonna Anniina Eeva                      - 70200 Kuopio                     41.02
  2.  702 Merja Ahonen                            Varalan Maratonklubi               41.28
  3.  767 Sari Saarijärvi                         TaJut                              41.42
  4.  756 Päivi Raittinen                         - 33480 Yvi                        42.04
  5.  746 Hanna-Mari Sofia Mäkelä                 Suunta-Sepot                       42.46
  6.  751 Kati Paunasalo                          Saarioisten Keskuslähettämö(J)     44.05
  7.  737 Paula Laurila                           Varalan Maratonklubi               44.30
  8.  759 Saila Rautiainen                        - 43724 Linnavuori                 44.56
  9.  744 Marjo Matoniemi-Granholm                Tampereen Urheilijat -38           44.59
 10.  764 Annukka Riuttamäki                      - 37130 Nokia                      45.05
 11.  799 Satu Karhu                              -                                  45.27
 12.  760 Sirpa Toivonen                                                             45.29
 13.  750 Anu Ossberg                             Nokia                              45.51
 14. 1107 Sari Kaarikivi                          Riihimäki                          46.35
 15.  718 Paula Hartman                           Vaajakosken Terä                   46.57
 16.  748 Marianne Mäkinen                        - 33710 Tampere                    47.41
 17.  731 Janika Klemetti                         Tampereen Urheilijat -38           49.32
 18. 1101 Raija Hutko                             - 33210 Tampere                    49.37
 19.  722 Susanna Hämäläinen                      Elisa Sport ry / KURE              49.38
 20. 1106 Marketta Kujanpää                       Tampere                            50.05
 21.  787 Marjukka Virtanen                       Saarioisten Säilyke Oy             50.37
 22.  730 Eija Kestilä                            - 40420 Jysk                       51.19
 23.  703 Anne-Mari Alen                          - 00430 Helsinki                   51.45
 24.  779 Maria Tuulikki Taivassalo               - 33800 Tampere                    52.06
 25.  726 Johanna Kaasalainen                     Turku                              52.09
 26.  765 Anna Kristiina Ruokonen                 -                                  52.17
 27.  712 Sirpa Grönberg                          Tampere                            53.02
 28.  754 Christa Puurttinen                      RC Puutikkala                      53.16
 29.  782 Katja Törmä                             - 33270 Tampere                    53.50
 30.  784 Pauliina Veräväinen                     Varalan Maratonklubi               53.51
 31.  791 Salla Tyrkkö                            - 33730 Tampere                    53.59
 32.  716 Salla Hankivuo                          - 35300 Orivesi                    54.18
 33.  704 Ritva Asula-Myllynen                    Varalan Maratonklubi               54.23
 34.  793 Susanna Uittomäki                       - 33210 Tampere                    54.28
 35.  798 Päivikki Katko                          Varalan Maratonklubi               54.49
 36.  725 Kirsi Järvinen                          Elisa Sport ry / KURE              54.52
 37.  715 Soile Hallenberg                        RC Puutikkala                      54.54
 38.  763 Helena Ridall                           HAMK/AutoMaint                     55.35
 39.  740 Hanna-Mari Leppänen                     - 33580 Tampere                    56.08
 40.  745 Tuulikki Moisio                         Toijalan Vauhti                    56.50
 41.  753 Eerika Mari-Jaana Polvinen              - 39160 Julkujärvi                 56.58
 42.  721 Katja Huhtala                           Saarioisten Keskuslähettämö        57.10
 43.  734 Minna Konttila                          Kiilto                             57.19
 44.  733 Outi Kokkonen                           - 33270 Tampere                    57.37
 45.  773 Irene Sirkka                            Elisa Sport ry / KURE              57.38
 46.  780 Mirva Theman                            Saarioisten Säilyke Oy             57.49
 47.  700 Johanna Aaltonen                        - Tampere                          57.56
 48.  720 Minna Heikkilä                          - 33730 Tampere                    58.07
 49.  757 Taina Rankinen                          - 39160 Julkujärvi                 58.21
 50.  790 Katrina Wendel                          USA                                58.22
 51.  792 Kirsti Kuusisto                         Ulvila                             58.24
 52.  762 Paula H. Reuna                          - 37200 Siuro                      58.48
 53. 1105 Hannele Heino                           Tajut                              58.51
 54.  749 Hanna Niemelä                           - Tampere                          58.59
 55.  724 Leena Jaakkola                          Saarioisten Säilyke Oy             59.03
 56.  789 Pirjo Väyrynen                          Saarioisten Säilyke Oy             59.14
 57.  795 Raili Anttila                           Kunto-Pirkat                       59.48
 57.  796 Maarit Lignell                          Tampere                            59.48
 59.  739 Riitta Laurila                          Eräjärven Urheilijat             1.00.04
 60.  710 Stiina Enqvist                          Tamglass                         1.00.13
 61. 1102 Tuija Viirumäki                         - Nokia                          1.00.20
 62.  755 Sinikka Pylkkänen                       Elisa Sport ry / KURE            1.00.29
 63.  794 Tiina Halme                             - 33580 Tampere                  1.00.38
 64.  768 Heli Saarinen                           - 33700 Tampere                  1.01.09
 65.  738 Pirjo Laurila                           Kiilto                           1.01.58
 65.  735 Minna Kyrönviita                        - 63700 Ähtäri                   1.01.58
 67.   59 Marijke (Emmi) Schaffrath               - 36220 Kangasala                1.02.05
 68.  783 Tiina Vaittinen                         Saarioisten Keskuslähettämö      1.02.15
 69.  743 Kirsi Liukkonen                         -                                1.02.35
 70.  747 Terhi Mäkilä                            - 36200 Kangasala                1.02.38
 71. 1108 Heidi Mäkelä                            Tampere                          1.03.11
 72.  797 Heli Hoivala                            Kunto-Pirkat                     1.03.30
 73.  758 Ritva Ranta                             Vattenfall                       1.03.34
 74.  741 Julie Lettoniemi                        - 35320 Hirsilä                  1.03.36
 75.  728 Anita Kehämaa                           Saarioinen Oy                    1.03.42
 76.  752 Noora Pesonen                           Kangasala                        1.03.44
 76.  781 Jaana Toskala                           Tamglass                         1.03.44
 78.  770 Suvi Salmela                            Ruoka-Saarioinen Oy              1.04.18
 79. 1110 Kana Hu                                 HAMK                             1.05.27
 80.  719 Merja Hautaniemi                        - 33230 Tampere                  1.05.37
 81.  736 Mirka Lahti                             - 33710 Tampere                  1.05.38
 82.  761 Sirpa Repo                              Vattenfall                       1.05.39
 83.  774 Mia Sjöblom                             - 33900 Tampere                  1.06.04
 84.  786 Jaana Viljanen                          Saarioisten Keskuslähettämö      1.06.36
 85.  772 Sari Siren                              Saarioinen Oy                    1.08.20
 86. 1100 Anja Tiitola                            Taivaltajat                      1.09.00
 87.  727 Taru Kattilakoski                       - 62500 Evijärvi                 1.09.49
 88.  785 Sonja Vilhunen                          RC Puutikkala                    1.12.06
 89. 1111 Jing Mei Yu                             HAMK                             1.16.03
 90.  717 Minna Harjuntausta                      - 39500 Ikaalinen                1.16.12
 91.  714 Johanna Haavisto                        - 37120 Nokia                    1.16.23
 92.  729 Kirsi Keinonen                          - 37120 Nokia                    1.16.24
 93.  732 Mari Koivunen                           - 33960 Pirkkala                 1.16.41
 94.  701 Sirkku Aarinen                          Saarioisten Säilyke Oy           1.16.58
 95.  723 Lisbeth Isomäki                         Saarioisten Säilyke Oy           1.18.09
 96.  777 Satu Syrjälä                            Saarioisten Säilyke Oy           1.19.07
 97. 1109 Annikki Santikko                        Pirkanmaan Koulutuskonserni-KU   1.19.30
 98. 1112 Riitta Lax                              TAKK                             1.21.33
     1104 Eerika Talvinen                         - 33820 Tampere                      DNS
     1103 Satu Helppolainen                       Varalan Maratonklubi                 DNS
      711 Anne Falck                              Kiilto                               DNS
      742 Sari Lipponen                           Kiilto                               DNS
      775 Satu Stjerna                            Ruoka-Saarioinen Oy                  DNS
      707 Riikka Eerola                           Ruoka-Saarioinen Oy                  DNS
      778 Maris Tahvanainen                       Saarioisten Keskuslähettämö          DNS
      705 Pauliina Aumakallio                     Saarioisten Keskuslähettämö          DNS
      769 Ritva Salmela                           Pirkanmaan Koulutuskonserni-KU       DNS

JOUKKUETULOKSET    Alkuun

1    Tampereen Urheilijat -38 1                    77


  1      1.  528 Tommi Heittola           35.10     1
 28     28.  313 Tomi Palovaara           40.36    28
 48     43.  537 Niklas Jantunen          43.08    48

2    Vehmaisten Urheilijat                        154

 20     20.  507 Petri Björkbacka         39.38    20
 38     35.  612 Teemu Järvenpää          41.44    38
 96     81.  567 Petri Leisio             47.02    96

3    Tampereen Urheilijat -38 2                   195

 60     54.  593 Tapio Systa              44.27    60
 64      9.  744 Marjo Matoniemi-Granholm 44.59    64
 71     60.  301 Jussi Loppinen           45.26    71

4    TOAY Liisanpuiston Lenkki                   245

  6      6.  684 Mikko Heinämäki          37.05     6
103     88.  584 Jyrki Seppälä            47.40   103
136    115.  504 Ari Allen                50.47   136

5    Saarioisten Keskuslähettämö 1                269

  8      8.  566 Ville Leinonen           37.15     8
54       6.  751 Kati Paunasalo           44.05    54
207     42.  721 Katja Huhtala            57.10   207

6    Pirkanmaan Kokoomusnuoret                    270

 22     22.  596 Miika Tomi               39.52    22
 86     73.  531 Petri Huttunen46.08      46.08    86
162    136.  614 Jari Marjelund           52.50   162

7    HAMK/AutoMaint                               292

 58     52.  581 Harri Salonen            44.24    58
 90     76.  559 Stefan Kusterer          46.37    90
144    122.  513 Jo Goffart               51.39   144

8    RC Puutikkala                                318

75     63.  569 Jani Puurttinen           45.34    75
77     65.  690 Jukka Laine               45.43    77
166    139.  520 Toni Hallenberg          53.14   166

9    TAKK 1                                       414

107     91.  527 Markku Heinonen          47.51   107
137    116.  545 Raimo Keskinen           50.50   137
170    142.  538 Harri Jaskari            53.35   170

10    TAKK 2                                      493

196    158.  305 Martti Santasalo         56.03   196
260    189.  303 Jouko Mäkelä           1.03.20   260
297     98. 1112 Riitta Lax             1.21.33   297

11    Tampereen urheilijat -38  3                 511

 91     77.  309 Sami Borg                46.46    91
122     17.  731 Janika Klemetti          49.32   122
298    200.  665 Tom Jokihaara           1.31.01  298

12    HAMK/AutoMaint                              575

190    153.  606 Jussi Väinölä            55.21   190
192     38.  763 Helena Ridall            55.35   192
193    155.  589 Toni Niskanen            55.54   193

13    Saarioisten Säilyke Oy 1                    576

134     21.  787 Marjukka Virtanen        50.37   134
213     46.  780 Mirva Theman             57.49   213
229     55.  724 Leena Jaakkola           59.03   229

14    Saarioisten Säilyke Oy 2                    754

231     56.  789 Pirjo Väyrynen           59.14   231
232    176.  535 Jyri Isokivijärvi        59.30   232
291     94.  701 Sirkku Aarinen          1.16.58  291

      Ruoka-Saarioinen Oy                         DNF
      Saarioisten Keskuslähettämö 2               DNF
      Saarioisten Säilyke Oy 3                    DNF


TULOSLISTASTA PUUTTUU VIELÄ  KÄVELIJÄT

Tulokset löytyvät linkistä
http://www.freewebs.com/tampereenurheilijat-38

ALKUUN



Tampereen Urheilijat -38 - Menestyksellistä urheilu- ja nuorisotyötä jo vuodesta 1938