HIF Logga
Hallarydsloppet
2 april 2018

 

(Promenadklass 2017, Tidigare års resultat 2016,2015,2014,2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2006, 2005)


Hallarydsloppet 2017 2017-04-17
P8 1200 meter
1Van Helvoort, LegerGoing get's though running club5.524.53
2Liljeberg, LeonOsby6.085.06
3Van Helvoort, AmbroosGoing get's though running club6.545.45
4Bell, EricIS Göta7.005.50
5Salomonsson, LucasMarkaryds FK7.126.00
6Pawelek, FilipHallaryd7.196.05
7Haraldsson, MiltonHallaryd IF7.406.23
8Bengtsson, LukasHallaryd IF8.016.40
9Ström, Erik-8.337.07
10Svärd, TheodorFK Finn8.367.09
11Fagrell, HenryHälsporrens LK10.529.03
12Persson, LinusSK Graal11.259.30
13Redegard, Olle-11.409.43
14Sjölin, EricFK Finn12.3310.27
15Pederssen, OlofHallaryd18.2415.19


F8 1200 meter
1Gustafsson, ElsaMarkaryds FK6.215.17
2Nathorst, OliviaMalmö6.585.48
3Alvarsson, MinnaVetlanda7.075.55
4Jacobsen, MajaMarkaryds FK8.066.44
5Bengtsson, ThereseHallaryd IF8.196.55
6MelanieFödd 20118.277.02
7Pederssen, ElinHallaryd8.307.04
8Sjölin, OliviaFK Finn8.387.11
9Thingdahl, AliceStrömsnäsbruk8.447.16
10Westberg Dolfe, NikeGF Idrott8.597.29
11Lundbäck, AmandaSjuhult9.137.40
12Boreback, MajkenVederslöv/Dänningelanda IF9.247.49
13Mousa, Nai-12.0610.05
14Boreback, SolveigVederslöv/Dänningelanda IF14.0711.45
15Fagrell, EleminaHälsporrens LK15.3412.58
16Lindholm, LoHälsporrens LK15.3713.00
17Jonsson, ElinaHallaryd IF15.4113.04
18Fagrell, SiriHälsporrens LK16.3313.47


P10 1200 meter
1Nilsson, LoveUF Contact4.383.51
2Axelsson, ErikMarkaryds FK5.134.20
3Persson, HugoHallaryd IF5.154.22
4Lindberg, BabakBladins Malmö5.174.24
5Andersson, WilleMarkaryds FK5.544.55
6Lundbäck, LukasSjuhult6.195.15
7Nathorst, HugoMAI6.235.19
8Bladh, TheoHallaryd IF6.295.24
9Dunder, TimMarkaryd6.315.25
10Axelsson, Måns-6.425.35
11Jacobsen, TheoMarkaryds FK6.445.36
12Johansson, TheoAstradskolan Ljungby7.025.51
13Persson, AlbinSK Graal7.085.56


F10 1200 meter
1Bladh Pijaca, MejaHallaryd IF5.474.49
2Fyhrlund, StinaSK Graal6.045.03
3Andersson, WildaMarkaryds FK6.135.10
4Cronholm, IdaLjungby FIK6.175.14
5Yngvesson, JosefinTeam Östanböke6.205.16
6Karlsson, MaiaSK Graal6.245.20
7du Toit, Hailey-6.265.21
8Ellbring, EmmyFK Finn6.285.23
9Bladh, TovaHallaryd IF6.575.47
10Johansson Winberg, EmblaPjätteryds IF7.105.58
11Haraldsson, KlaraHallaryd IF7.296.14
12Forsberg, HannaMarkaryds FK7.486.29
13Thingdahl, JuliaStrömsnäsbruk7.516.32
14Celin, NovaOsby8.236.59
15Hellsten Almarsson, LinneaSK Graal9.037.32


P12 1200 meter
1Karlsson, AntonSK Graal4.483.59
2Persson, EmilWisseltofta IF4.504.01
3Hjelm, IsakÅhus FIK5.104.18
4Johansson, NoahAstradskolan Ljungby5.364.40
5Yngvesson, JacobTeam Östanböke5.394.42
6Johansson, SamuelLjungby Brottarklubb5.444.46
7Nilsson, MioSK Graal6.155.12
8Westberg Dolfe, JulianGF Idrott7.035.52


F12 1200 meter
1Cronholm, EbbaLjungby FIK4.524.03
2Aagaard, CelineSK Graal4.544.04
3Göransson, MiraIK Ymer5.074.15
4Blom, EllaLjungby FIK5.194.25
5Gustafsson, AlvaMarkaryds FK5.414.44
6Jacobsen, MoaMarkaryds FK6.105.08
7Ringström, LovisaLjungby FIK6.115.09
8Gunnarsson, VeraElmhults Sport Club6.335.27
9Olin, LinneaElmhults Sport Club6.405.33
10Lindberg, JosefineFK Finn7.055.54


P14 3200 meter
1Bladh Pijaca, HannesHallaryd IF14.144.26
2Jansson, LucasLjungby FIK14.584.40
3Hoff, LudvigGF Idrott15.524.57
4Axelsson, OttoMarkaryds FK16.445.13
5Eliasson, LukasHallaryd IF17.205.25
6Lindberg, IsacFK Finn22.116.55


F14 3200 meter
1Hjelm, ElsaÅhus FIK15.444.55
2Andersson, LinnéaFK Finn18.175.42
3Kannerling, TindraLjungby IF20.096.17
4Axelsson, LovaIFK Växjö20.396.27
5Lindberg, FeliciaFK Finn22.126.56
6Borgström, EmilyRyssbergets IK30.159.27


P16 3200 meter
1Karlsson, OskarSK Graal12.293.54
2Ringström, EliasSK Graal12.413.57


F16 3200 meter
1Westberg Dolfe, AlinaGF Idrott17.485.33
2Yngvesson, JuliaTeam Östanböke19.316.05
3Dunder, FeliciaMarkaryd20.186.20


Herrar 6 km 6000 meter
1Wretström, AntonSK Graal21.193.33
2Fågelborg, MikaelBjörnstorp IF22.133.42
3Persson, MikaelOsby22.333.45
4Tadese, BathaLjungby FIK22.363.46
5Engquist, JohannesTannsjö Vikings22.393.46
6Svensson, TommySK Graal22.473.47
7Svensson, MatsRyssby LK23.073.51
8Alizadah, KhodadadSK Graal23.153.52
9Nilsson, PeterElmhults Sport Club24.074.01
10Omö-Bergkvist, TobiasSK Graal24.154.02
11Svensson, MartinRyssby LK25.074.11
12Eliassen, Viktor-26.184.23
13Miettinen, Carl-MagnusNorrköping26.374.26
14Nilsson, JohanElmhults Sport Club26.534.28
15Westberg Dolfe, JackGF Idrott26.574.29
16Åkesson, DanielAgunnaryd27.144.32
17Svensson, JonasElmhults Sport Club27.314.35
18Göransson, Klaes-28.364.46
19Mörck, TimHässleholms AIS29.154.52
20Hansson, MarkusOsby29.194.53
21Johnsson, JonHallaryd IF29.294.54
22Limdberg, NicklasFK Finn29.354.55
23lsaksson, ThimSK Graal29.414.56
24Andersson, EdvinWIF30.255.04
25Engqvist, SimonTannsjö Tigers30.285.04
26Långh, RobertLjungby30.445.07
27Holmgren, StefanEmballator Lagan Plast AB30.585.09
28Johnsson, BoHallaryd31.265.14
29Möller, KjellFK Snapphanarna31.425.17
30Van Helvoort, JanGoing Get's Though Running Club31.505.18
31Tengvall, MarcusKnäred32.005.20
32Yngvesson, PatrikTeam Östanböke32.125.22
33Svensson, KjellElmhults Sport Club32.335.25
34Nilsson, RogerMarkaryd32.425.27
35Bergström, PeterKFA32.455.27
36Forsberg, HenryMarkaryds FK33.065.31
37Börjesson, UlfHallaryd IF33.135.32
38Nilsson, StefanEmballator Lagan Plast AB33.295.34
39Lejon, Erik-34.565.49
40Karlsson, KristerVäxjö Löparklubb35.305.55
41Rahmna, AfzalurElmhults Sport Club36.006.00
42Haraldsson, HenrikHallaryd IF36.206.03
43Persson, JörgenBoalt RR36.416.06
44Burman, BertilElmhults Sport Club36.486.08
45Jespersen, FredeAAIG Danmark37.066.11
46Svensson, ChristerEmballator Lagan Plast AB37.216.13
47Nyström, JacobElmhults Sport Club37.266.14
48Police, ElamaranElmhults Sport Club38.026.20
49Petersson, JonasOskarshamns SK38.176.22
50Lundgren, KristianVäxjö38.306.25
51Nilsson, Per-AndersHallaryd IF39.376.36
52Johansson, GöteIKO-Fritid39.586.39
53Lundvall, PatricVäxjö Löparklubb40.396.46
54Bengtsson, ÅkeElmhults Sport Club40.456.47
55Lawaetz, ChristianSNIK DK41.236.53
56Bergstrand, KentVärend GN43.247.14


Damer 6 km 6000 meter
1Arnesson, RebeccaIFK Växjö23.413.56
2Kindlundh, LottenFK Finn24.174.02
3Biesert, MariaSK Graal25.184.13
4Åkesson, MollieAgunnaryd27.134.32
5Hafvervik, HeidiKarlskrona28.244.44
6Alvarsson, MartinaVetlanda29.124.52
7Nyström, CeciliaEmballator Lagan Plast AB30.405.06
8Nilsson, LinaElmhults Sport Club30.575.09
9Van Helvoort, MaudGoing get's tough running club31.495.18
10Prick, MelindaIFK Växjö32.025.20
11Mörck, TaniaHässleholms AIS33.225.33
12Peterson, MajaEmballator Lagan Plast AB33.275.34
13Josefsson, YvonneMarkaryds FK34.325.45
14Lejon, Matilda-35.025.50
15Jönsson, CharlotteStora Uppåkra35.215.53
16Salomonsson, MaritaStrömsnäsbruk35.395.56
17Nordström, Eva-35.435.57
18Stedt, AgnetaTeam Lussebäcken36.266.04
19Persson, PetronellaBoalt RR37.486.18
20Nilsson, FridaEmballator Lagan Plast AB38.096.21
21Mousa, TatyanaIKEA Fritidsklubb38.146.22
22Lundgren, VeronikaVästra Frölunda38.286.24
23Larsson, LindaStrömsnäsbruk38.376.26
24Lawaetz, TheaSNIK DK38.506.28
25Nilsson, KerstinVisseltofta38.556.29
26Stjernqvist, HedvigElmhults Sport Club39.146.32
27Sjölander, AgnesElmhults Sport Club39.166.32
28Medrala, EmelieFitness-UF39.246.34
29Jonasson, MartinaNonstop44.387.26
30Lindarbo, Martina-47.167.52
31Karlsson, IdaVittaryd52.408.46
32Holmgren, EmelieLjungby52.418.46


Herrar 9,8 km 9800 meter
1Östensson, BjörnRyssbergets IK32.463.20
2Boreback, AxelVederslöv/Dänningelanda IF34.353.31
3Edvardsson, JoakimHässleholm Freeflow34.523.33
4Gunnarsson, OlaLjungby37.553.52
5Edvinsson, OskarDe Sista Alfahannarna38.003.52
6Ohlsson, NiklasFarstorp Athletic Club39.294.01
7Carlsson, Patrick338 Småland39.414.02
8Svensson, JohanLjungby40.314.08
9Hellqvist, MarcusStora Uppåkra40.444.09
10Elwér, Daniel338 Ljungby40.524.10
11Uddbäck, SebastianMAI41.244.13
12Bell, HamishIS Göta41.314.14
13Svärd, OskarFK Finn42.494.22
14Simon, MikaelFK Finn42.514.22
15Fagrell, JohanHälsporrens LK43.144.24
16Gunnarsson, JoakimElmhults Sport Club43.174.25
17Berg, Sven-IngeLönsboda SK43.254.25
18Erelt, FredrikOK Norrvirdarna43.344.26
19Karlsson, RogerHallaryd IF43.444.27
20Uddbäck, LarsMAI43.534.28
21Jönsson, MarcusVetlanda44.054.29
22Josefsson, BorisSK Graal44.104.30
23Pederssen, MathiasHallaryd44.274.32
24Bell, CallumSK Rye45.364.39
25Lundbäck, AndreasSjuhult45.384.39
26Andersson, Mikael-45.524.40
27Karlsson, FredrikFK Finn46.024.41
28Mörck, JoelHässleholms AIS46.074.42
29Gunnarsson, HenrikSK Graal46.154.43
30Petersson, Marcus338 Småland46.304.44
31Lundgren, DavidVästra Frölunda46.434.46
32Danielsson, joakimOK Gynge46.514.46
33Fleischer, NiclasUgglepaddehökarna46.544.47
34Dahlberg, TimVittsjö47.404.51
35Gunnarsson, Bo-GunnarFK Finn47.564.53
36Brink, BengtOK Gynge47.584.53
37Ekberg, Andy-48.004.53
38Liedman, Johan-48.044.54
39Nilsson, HåkanSK Graal48.174.55
40Johansson, LarsElmhults Sport Club48.284.56
41Wretström, HåkanSK Graal48.304.56
42Gunnarsson, Jan-ÅkeIKEA Fritidsklubb49.005.00
43Lundgren, KennertVästra Frölunda49.425.04
44Roslund, DanLjungby50.255.08
45Johansson, PerElmhults Sport Club50.285.08
46Mårtensson, ClaesBrokhult50.455.10
47Lea, Stephen-51.105.13
48Axelsson, LeifSK Graal51.385.16
49Jonasson, JörgenElmhults Sport Club51.435.16
50Johansson, RogerPjätteryds IF52.025.18
51Jonasson, Lars-ÅkeElmhults Sport Club52.045.18
52Jonasson, Stig-ÅkeElmhults Sport Club52.075.19
53Faber, JensElmhults Sport Club52.285.21
54Nilsson, MartinHelsingborgs SOK52.315.21
55Runesson, JohanLjungby53.025.24
56Westroth, JoakimLJJK53.165.26
57Lund, GöranFK Finn53.225.26
58Jansson, PeterLjungby FIK54.005.30
59Petersson, HenrikL.E.I.F Oldboys55.085.37
60Lindqvist, Andreas-56.125.44
61Bergqvist, AndersSK Graal57.395.52
62Olsson, LennartKustjoggarna59.276.03
63Lilliebrunner, Gustav-60.206.09
64Bergström, KjellOK Njudung60.376.11
65Jonasson, Kenneth-60.446.11
66Nilsson, JanOsby61.376.17
67Berkö, JohanAnderstorps OK85.108.41
68Weibull, EdgarVäxjö85.568.46


Damer 9,8 km 9800 meter
1Biesert, JennySK Graal40.564.10
2Lorentsson, JennieIS Göta41.594.17
3Bergh Rydiander, SandraLönsboda SK43.064.23
4Karlsson, PiaMarkaryds FK46.284.44
5Johansson, HannaHelsingborg FC46.324.44
6Sjölin, ElinFK Finn46.354.45
7Svensson, ElinElmhults Sport Club46.534.47
8Axelsson, ViktoriaÄlmhult48.314.57
9Roos, SaraÄlmhult48.324.57
10Petersson, MajaOskarshamns SK50.125.07
11Adolfsson, LouiseElmhults Sport Club50.275.08
12Lindberg, LouiseFK Finn51.315.15
13Jonasson, MariaFK Finn51.495.17
14Schmitz, UlrikaÄlmhult52.145.19
15Danielsson, ElinOK Gynge53.015.24
16van Helvoort-Sollie, MariaÄlmhult54.025.30
17Dolfe, MalenaGF Idrott56.325.46
18Lilliebrunner, Elsa-57.205.51
19Gunnarsson, ÅsaElmhults Sport Club58.135.56
20Söderström, MikaelaElmhults Sport Club59.126.02
21Hotaj, RebeckaHallaryd60.516.12
22Sahlberg, VeronicaMarkaryd Fitness Club61.436.17
23Andersson, SandraMarkaryd Fitness Club61.466.18


Herrar 21,1 km 21100 meter
1Tilderkvist, KristoferRyssbergets IK73.323.29
2Kälebo, MichaelIFK Halmstad76.093.36
3Almarsson, JonasSK Graal79.143.45
4Bolmstam, JohanApladalens LK81.333.51
5Persson, KlasSK Graal83.023.56
6Stark, JohanLönashult GOIF83.173.56
7Jönsson, LarsRyssbergets IK83.493.58
8Svensson, MorganSK Graal84.223.59
9Svensson, JoakimElmhults Sport Club84.294.00
10Larson, LeifVittsjö GIK84.424.00
11Ekman, MattiasApladalens Löparklubb85.264.02
12Holst, MorganRyssbergets IK86.414.06
13Stålhandske, FredrikKalvshult Old Boys88.514.12
14Hindrichsen, RasmusMarkaryds FK89.064.13
15Karlsson, IngeMarkaryds FK90.204.16
16Forsberg, MagnusOK Norrvirdarna90.544.18
17Dewhurst, RichardDanmark91.494.21
18Salomonsson, MatsMarkaryds FK92.074.21
19Wästergård, LinusOsby Cykelklubb93.144.25
20Karlsson, RobertOK Norrvirdarna94.104.27
21Hanzon, OlaSK Graal94.264.28
22Lejon, KevinLönashult GOIF97.104.36
23Mörck, Per-ErikHässleholms AIS97.424.37
24Medrala, RobertFalkenbergs RR97.524.38
25Hoff, MangusGF Idrott98.074.39
26Smedberg, PatricElmhults Sport Club98.254.39
27Nyström, JonnyElmhults Sport Club98.324.40
28Herbertsson, Stefan-100.354.46
29Serdarevic, AsimMarkaryd101.224.48
30Jönsson, MorganOsby101.364.48
31Omö Bergkvist, JohnnySK Graal102.564.52
32Hagberg, TommyOK Gynge104.294.57
33Ståhl, PierreOK Norrvirdarna105.184.59
34Stjernqvist, DanielElmhults Sport Club105.365.00
35Karlsson, TommyElmhults Sport Club105.385.00
36Persson, Stefan-106.085.01
37Hansson, LennartRosapantern106.115.01
38Lejon, JanLönashult GOIF106.135.02
39Olsson, Magnus-106.185.02
40Källudd, PatrickElmhults Sport Club111.275.16
41Orajärvi, Eero-112.415.20
42Bergelin, Lennart-112.425.20
43Salomonsson, DanielFjärrholma Cementgjuteri113.085.21
44Christensen, RasmusOsby113.115.21
45Salomonsson, NiklasMarkaryds FK116.255.31
46Johansson, PetrusElmhults Sport Club117.105.33
47Uhlin, AndersOK Gynge118.295.36
48Nilsson, Nils-OlofMullsjö SOK118.545.38
49Andersson, Andreas-120.495.43
50Westberg, PerGF Idrott139.266.36


Damer 21,1 km 21100 meter
1Mörck, LottaHässleholms AIS99.484.43
2Salomonsson, JennieMarkaryds FK110.575.15
3Serdarevic, AzemkaMarkaryd115.165.27
4Smedberg, JennyElmhults Sport Club118.315.37
5Lewis, AmandaElmhults Sport Club122.265.48
6Lilliebrunner, Elin-134.236.22
7Jönsson, June JaMarkaryd147.226.59


Tävlingen administreras med Running Man v2.3. Licensierad till: Hallaryds IF. Licensnummer: 1003