31 Desember 2007
Ja, da var året 2007 over.. Vi har hatt et kjempefint år, og vi vil herved ønske alle et riktig GODT NYTT ÅR! et av mine nyttårsforsetter skal være å bli flinkere å oppdatere hjemmesida.. *hihi*



Fredag 20 Juli 2007
I dag har vi vært på sosialiseringstur i Drammen J Silje, Peavey og Bis var selvsagt med, og det var også André J
Vi startet runden på torget, og der var det jo en del folk (og duer, som visst var veldig spennende, i hvert fall ifølge Luuk, som prøvde å få tak i dem..)
Noen stoppet opp for å hilse, og gutta var kjempeflinke J Var vel kun en eldre mann med en gammel blandingshanne (noe ala str drever) som trengte seg på.. Dytta jo så å si bikkja si oppi flokken vår, og da måtte de jo si ifra.. Og selv om vi prøvde å trekke oss litt unna, fjernet ikke han seg!.. Slitsomt.. Når han endelig går unna, mumler han om at hundene våre var sinna.. jaja.. Han får tro hva han vil.. Blir bare så lei av folk som bare tror det er å dytte bikkja si opp en flokk med hannhunder, og tro at ingen vil reagere… Som Silje sa, tenk om det hadde vært f.eks en større rase (noe ala Schæfer) vi hadde hatt, ville han da ha dyttet bikkja si oppi våre? For hundens sin del, håper jeg virkelig ikke det..
Jaja.. en liten utblåsning er vel nødvendig innimellom..
Vel, vi koste oss i hvert fall vi da J Sola skinte, det var deilig i været, ja, det var faktisk SOMMER!
André spiste is, mens Silje, jeg og hundene spiste kjempegode jordbær.. Mmmm.. De var saftige og gode, og det syntes hundene også.. De var helt glupske.. Og det er jo umulig å stå imot disse små når vil ha noe.. *hehe*
Da jordbærene var spist opp, skulle vi til å bevege oss litt igjen, og da møtte vi plutselig Sandra (hun som eier Theo og Baghera) så vi pratet litt med henne før vi gikk videre J Dessverre hadde hun ikke med seg hundene, så vi får heller ta igjen det senere J
På veien hjem, kjørte vi innom dyrebutikken (Buddy et eller annet) som ligger ved Gulskogen, og der fant Silje noe hun har lett lenge etter : Kløv – tasker som passet til Peavey og Bis J Jeg kjøpte med en til Milton, og gleder meg kjempemye til å teste den ut på Furumo snart J
Etter det, skjedde det ikke så mye, stoppet for å spise mat på McDonalds, før vi vendte snuta hjemover. Turen hjem tok laaaang tid. Hadde skjedd en bilulykke rett ved et bilverksted(jugern *hehe*) og det var visst totalt 12 skadde, hvorav den ene ble fraktet bort i luftambulanse. Men ingen var visst livstruende skadd. Sto vel i kø 1 time ca…
Vel hjemme, teipet jeg ørene til Luuk. Det ene har begynt å dette ned, og de har nå stått som et fjell i ca 3 ½ UKE! Ny rekord dette J










Torsdag 19 Juli 2007
- nå er det såååååå lenge siden jeg har oppdatert dagboka..
I dag hadde jeg store planer om å få sosialisert Luuk (og Milton) ved å reise ned til Hokksund og Omegn Hundeklubb. Hver torsdag skal de ha treninger, men det var visst ikke noe nå, i ferien.. Men ute på plenen der, stod det 3 ”agility-øvelser” som jeg j bare måtte teste Milton i.. *hihi*
Milton var kjempeflink! Trengte bare 2-3 forsøk, før han så å si løp over dem J Godbiter er virkelig motiverende J
Holdt på en stund før vi reiste ned til Hokksund, og der rakk vi akkurat en dyrebutikk *hihi*
Fikk kjøpt en sele til Luuk, og 2 halstørkler hvor det står ” Jeg er for kul til å dresseres” og ”Jeg er ikke så farlig som jeg ser ut”.. Syntes de var såå søte…
Fikk ikke sosialisert så mye, men litt fikk de da oppleve J





27 april 2007
Nå har Luuk vært her nesten en uke, og denne uka har vært kjempefin! Åhh så mye morro vi har hatt det :) Vi har blitt bedre kjent, lekt, oppdaget nye ting og bare kost oss kjempemye! Luuk og Milton har blitt gode venner, og de deler alt :) Milton er så flink og forsiktig med Luuk, og det er en fryd å se på de to sammen! Jeg har de herligste CC guttene i verden! *hihi*
Luuk vekker oss innimellom på nettene, for da må han på do, men sovner ganske fort etterpå:) Han er så flink, og vi er så glade for at han er vår :)
Jeg har fått tatt ganske mange bilder av mine smågutter, og her kommer noen av dem :)
ENJOY!
Søndag 22 april


Mandag 23 april




Tirsdag 24 april


Onsdag 25 april


Torsdag 26 april
Fredag 27 april





21 April 2007
ENDELIG er dagen her !! Denne dagen har vi ventet lenge på:)
Idag, er endelig Luuk kommet hjem :) Åhh som vi har gledet oss til denne dagen! *juhuu* André og jeg reiste til Kjersti, og vi var fremme rundt 16.30. Gjett om sommerfuglene flagret villt i magen da.. Var såå spent, og Luuk er jo såå vakker! Han har forandret seg mye siden sist vi så han :) Han har nå begynt å bli mahogny farget, og han er lekker!
Alle valpene fikk vaksine og chip igår (fredag 20 april), så alle var ikke helt i hundre da vi kom.. Papirer ble gjennomgått og signert. Kjøpeavtalen ble fyllt ut og sommerfuglene i magen gikk amok! Kan ikke takke Kjersti nok for denne herlige krabaten! Men uansett :
Kjersti : TUSEN TAKK! Ord blir fattige i denne sammenhengen, men vi er så lykkelige over å få ha Luuk i familien vår! Han kommer til å bli vår nye baby, og et kjærkomment medlem i vår lille familie :)
Turen hjem gikk kjempebra. Hadde fått lånt et lite bur av moren min, som jeg hadde i framsetet. Litt gråting var det, men han sovnet fort, og sov stort sett hele veien. Ingen oppkast eller noe :)
Vel hjemme, var spenningen stor :) Sambo ble sjarmert ved første øyekast, og Milton var helt i hundre over endelig å få hilse på Luuk. (Milton satt jo i buret bak i bilen hele veien, og var veldig nysgjerrig på hva mor hadde i framsetet... *hihi*)
Inne gikk han på oppdagelsesrunde med en gang. Milton fulgte jo etter som en ekstra hale.. *hihi* Litt smålek, før han måtte sjekke ut enda en gjenstand. Sov litt innimellom, mens Milton lagde sti mellom buret (hvor Luuk sov), og senga til Milton..
Luuk tilpasser seg virkelig fort, for han har roet seg ganske fort. Luuk og Milton ser ut til å bli bestevenner, og de ligger allerede å sover sammen i senga :)
Nei, dette har gått over all forventning altså :) Er bare såå lykkelig!
Noen bilder fra dagen idag :


15 april 2007
I dag har vi vært på utstilling i Ekneshallen. Arrangør var Eiker Hundeklubb og Norges Hunders Landsforbund. Dette var nok første og siste gang vi deltar med noe som NHL arrangerer.. Det var en laaaang dag, var der i ca 9 timer. Dommeren satt å leste fra rasestandarden, og kom med mange ”dumme” spørsmål…
Milton var den eneste i unghundsklassen, og vant denne med HP. Trodde at han nå skulle stilles mot juniorklassen (Lion til Linn), men neida.. Her gikk vi da rett videre for å konkurrere med alle vinnerne i unghundsklassene.. Det er ikke noe BIR/BIM i NHL..
Milton ble ikke plassert her, men Lion vant juniorklassen *juhuu* J Gratulerer så mye Linn J
Valpeshowet var jo helt fiasko da.. Alle fikk så å si identiske kritikker, og alle havnet på 1 plass..
Vel vel.. i alt en kaotisk dag..
Var kun 3 voksne CC'r påmeldt denne gangen.


Fredag 13 april 2007
Idag har vi vært på besøk hos Kjersti og Luuk :) Idag skulle endelig Milton få hilse på sin nye bror, og jeg var såå spent på forhånd :) Men det gikk såå bra da :) Luuk var skikkelig tøff, og var veldig nysgjerrig på Milton. Milton på sin side, var mer intressert i de valpene som Kjersti holdt i fanget *hihi*..

Vi koste oss masse,mens Milton tuslet litt rundt :) Luuk var nysgjerrig på Milton, og fulgte litt etter han innimellom:) Luuk måtte jo også hilse litt på André, til hans store glede :)



Det var kjempefint vær ute, så vi tok med alle valpene ut på verandaen, og koste oss såå mye da :) Er jo såå deilig å kunne sitte ute å nyte sola:) Og det samme tror jeg valpene syntes også :)

André lekte litt med baller, husket på huskestativet, hørte på musikk og hadde det kjempemorro :)
Etter en stund, kom også Gunvor (eieren til Porter) og hennes samboer, André, innom. De ville også hilse på valpene :)
Etter å ha kost masse, tatt mange fine bilder, var klokka blitt nesten 16, og det var på tide å reise hjem..
Vi hadde en strålende dag, og det var kjempemorro å kunne kose med Luuk så mye :)
Tusen tusen takk, Kjersti, for at vi fikk tilbringe hele dagen hjemme hos dere :)



Skjærtorsdag 5 april 2007
Idag har vi vært på vårt 2 kinesertreff på Ekebergsletta :) Kjørte sammen med Silje, Sandra og Bente Linn. (Sandra og Bente Linn hadde tatt turen fra Stavanger (!) for å kunne være med på treff :) De overnatter hos Silje, og reiser hjem imorgen, langfredag)
Før vi reiste bort til Ekebergsletta, måtte vi jo selvsagt innom Kjersti :) Luuk har blitt såå stor, og han er bare sååå vakker! Det er virkelig morsomt å se hvor fort de vokser, og utvikler seg :) Idag var de nede i stua når vi kom :) Kjersti har satt opp en liten "innhegning/valpegrind", slik at valpene holder seg på en begrenset plass :) Kjempekjekt altså :)
Fikk kost med Luuk lenge, og fikk tatt mange fine bilder av babyen min :) Gjett om jeg gleder meg til den dagen jeg kan ta han med meg hjem :)





Bente Linn eier broren til Exotic, så jeg tok noen bilder av de 2 sammen også :) Kjempemorsomt å se på når de lekte sammen :)

Exotic fikk desverre ikke bli med på treffet idag, da hun idag fikk sin første løpetid . "Lille" jenta er blitt "voksen" :)
Da alle var klare, gikk vi til bilene for å reise, men den gang ei.. *hihi* Bilen til Kjersti rikket seg ikke.. Håndbrekket hadde hengt seg opp, og Bente Linn, Sandra og Silje måtte "vugge" den frem og tilbake slik at den løsnet :) Litt morro var det jo *hihi*
På selve treffet kom det MANGE kinesere *juhuu* Tror det ble telt til 43 kinesere jeg (!) Og dette var i påsken :) Det var flere som hadde reist langt for å delta, bl. a Steinar og Martha (i tillegg til Sandra og Bente Linn)


Det var en kjempefin dag! Blåste litt, men det får man tåle *hihi* Milton fant seg en ny dame - MayDay tor jeg hun het, og hun tilhørte Rita (Rimabra). Hun var kjempefin, og de to var faktisk ganske like i utseende *hihi*


Vil takke så mye for en UTROLIG flott dag idag :)
Etter treffet, dro vi alle hjem til Silje, hvor vi grilletog koste oss kjempemye :) André plukket jeg opp hjemme, og han hadde virkelig sansen for Bente Linn, som lekte kjempemye med han:)
Sandra/Bente Linn :Det var kjempehyggelig å bli kjent med dere :) Håper virkelig vi møtes igjen om ikke så alt for lenge:)
25 Mars 2007
Idag har vi vært på vårt første store KINESERTREFF! Det var bare såå morro! Treffet var på Ekebergsletta inne i Oslo. Vi var 3 spente jenter og 4 ivrige hannhunder som vendte snute mot hovedstaden denne flotte dagen i mars :) Silje hadde fått med seg Sandra og CC'n hennes Theo, og ddet var kjempehyggelig å bli jent med dem :)
Turen gikk først innom Kjersti, og etter litt rot, fant vi da frem.. Heldigvis har jeg aldri påstått at jeg har retningssans, for det eier jeg ikke.. *rødme*. Vi fant ihvertfall frem, og jeg fikk lov til å kosemose masse med Luuk :) Han hadde vokst mye, og var bare sååååå herlig da.. *sukk*... Silje falt for Remix, og jeg tror Sandra siklet mest på Izzie (pufftispa).. litt usikker her, men tror det var sånn :)



Etter å ha kost masse, var det på tide å reise på treff :) Vi fulgte etter Kjersti inn til Ekebergsletta, og vi var vel noen av de første som dukket opp.. Men det tok ikke lange tida før det dukket opp flere og flere. Silje, Sandra og jeg, begynte å gå mot plassen vi skulle være, før alle andre. Fikk plassert oss, og innen kort tid, var plassen fylt opp av glade kinesere :) Og det var mange av dem! Kjersti kom fra til at det hadde vært minimum 40 hunder, hvorav 31 av disse var kinesere!!
Vi hadde det kjempemorro! Det ble tatt masse bilder, og det var flere konkurranser som ble holdt, bl.a. hvilken hund som hadde den beste outfiten, trikse konkurranse og løpekonkurranse :) Det ble også solgt lodd, og der vant Milton en pose med hundegodteri :)
Alt ialt hadde vi en FANTASTISK dag, og Milton storkoste seg :) Fant t.o.m seg ei dame, som han holdt seg tett inntill :) Denne herlige damen's navn var Olga, og var en ganske naken skjønnhet :)
(House of Fun's China Girl )
Damejakt :)



Tusen takk for en strålende dag, alle sammen! Vi hadde det kjempekoslig, og gleder oss allerede til neste gang :)
16 Mars 2007.
Åhhh!! For en fantastisk da det har vært idag!! Vi har endelig funnet vårt nye FAMILIEMEDLEM!!
Vi har nemlig vært på besøk hjemme hos Kjersti Fauske idag, som driver kennelen QuiinCharme, og vi falt pladask for den ene av valpene hennes :) Den utvalgte valpen er QuiinCharme's BlackieLightning Luuk, og han er bare såååå nydelig altså..

Fotograf Kjersti Fauske
Han er etter :
N uch De La Mahafu's Chilavert ( Blackie)
og
Stjerneskudd`s Lucky Charme Lucky
Det var totalt 5 valper i kullet : 3 nakne gutter, 1 puff gutt og 1 puff tispe

Fotograf Kjersti Fauske
For et fargerikt og nydelig kull.. I'm in LOVE!
Kjersti : TUSEN TUSEN TAKK!! han er virkelig nydelig, og jeg gleder meg sååå utrolig mye til å komme å hente han :)
10 mars 2007
I dag har vi hatt en spennende dag sammen med Silje, Peavey og Bis J Vi var nemlig på en sosialiseringsrunde i Hønefoss J Dette har vi gjort tidligere også, men dette er jo noe man må gjøre flere ganger J
Vi møttes hjemme hos Silje, før vi tok 1 bil oppover mot Hønefoss. Vi gikk rundt en stund, og det var flere som hilste, og kanskje enda flere som så litt rart på oss.. hihi.. Kinesiske nakenhunder er jo ikke så ”vanlige” enda, så man hører jo mange rare kommentarer : bl.a. ”se, det kunne jo vært frokosten din det” (eier med stor hund), ”stakkars.. de må da fryse HELE tida??”, ”nei, se! Den var rar den!” osv.. Må jo bare le av slike kommentarer da.. hihi..
Det blåste skikkelig denne dagen, og det var virkelig deilig å sette seg ned med en varm kakao, og en påsmørt baguett.
Etter en vellykket bytur, dro vi hjem til Silje, for å fortsette å prate der J Hundene var vel overlykkelige for endelig å komme inn i varmen, og lekte som bare det i ”hunde-sofaen” hos Silje J
Alt i alt hadde vi en kjempekoselig dag, både Milton og jeg, og vi gleder oss allerede til neste gang J




Søndag 4 Mars 2007.
Idag har Milton deltatt på sitt 4 valpeshow, som gikk strålende! Dette kan dere lese mer om under "Utstilling" :)
Dette er det siste valpeshowet han deltar i, og vil nå gå over til juniorklassen. Første utstilling som junior er i Letohallen 18 mars, og vi både gleder og gruer oss:)
Vi har hatt en kjempefin dag, og vi fikk hilst på flere hyggelige CC eiere :) Litt stress innimellom, men det hører jo med:)
Milton er ihvertfall totalt utslitt.. *stakkaren*, så nå ligger han å sover bak ryggen min :) *lille flinke gutten min*



1 mars 2007
Pip, har i dag vært Milton’s favorittleke J André kastet den noen ganger bortover gangen, og Milton løp i hundre etter for å fange den J Tror André hadde det minst like gøy som Milton J
Milton synes ”Pip” er såå morsom å leke med, for den lager jo pipelyder (derav navnet). Han løper rundt med den, samtidig som han biter i den. Rundt og rundt, innimellom legger han seg i senga si, og lager små lyder mens han fortsetter å bite på denne leika.. Det er virkelig moro å se på J Han er jo så herlig J
Etter hvert, tok vi turen opp til mamma, slik at han skulle få hærjet fra seg ute i snøen. Han har virkelig ikke problemer med å være ute, uansett vær. Han er like happy uansett – til motsetning fra Lady og Zita som helst vil være inne i varmen.


Lørdag 17 Februar 2006
Det har jo skjedd mye siden sist da, men men..
Idag har vi ihvertfall deltatt på vårt 3 valpeshow :) Milton ble BIM, noe jeg syntes var utrolig morro :) Lady ble 4BTK, av 6 tisper, så det var jo kjempebra :) Hun gikk mye bedre i ringen enn det hun tidligere har gjort, så vi får håpe at hun nå bare blir flinkere og flinkere :) Les mer under "Utstillinger".
Vi var en stor gjeng som dro innover til Letohallen idag :) Vi var total 3 voksne, 1 tenåring, 2 barn og 4 hunder :) Silje og Peavey hadde tatt turen sammen med oss, og det var virkelig morro :)
Var på plass god tid før vi skulle inn i ringen, så vi fikk hilst på mange kjente fra forumet :) Det er bare sååå gøy å treffe "likesinnede" :) Skulle ønske det var utstillinger i nærområdet hver helg jeg :)
Silje var så snill og tok noen bilder av Milton (og meg.... )


Søndag 21 Januar 2007
I dag har vi vært ute på tur sammen med Silje og Peavey :) Det var virkelig morro :)
Vi møttes på Furumo, et kjempefint sted her i Modum, med masse flotte turstier/veier å gå på.. Desverre var det ikke brøytet, så vi måtte jo vasse gjennom flere cm med snø.. *s* Men det virket ikke som om hundene syntes det var såå ille da, for de gikk da frivillig :) *hehe* greit nok, så gikk de nok mest i fotspora våres da..
André var også med, men syntes det ikke var såå morsomt å gå i snøen da, så han måtte jeg bære flere ganger.. Men på slutten av turen gikk det bedre.. - kanskje fordi vi nærmet oss bilen? *hihi*
Vel, fikk tatt masse fine bilder, og vil legge inn de så fort som mulig :) må bare komprimere de først..
Tusen takk for den flotte turen idag - Silje og Peavey :) Det er virkelig morsomt å gå flere sammen :)
Gleder oss allerede til neste gang :)


20 Januar 2007
Idag har vi vært på valpeshow i Sandefjord :) Det var virkelig morro å få treffe så mange kinesere igjen :) Milton ble nr 2BHK , og fikk en veldig fin kritikk - Dere kan lese mer om dette inne på Utstillinger :)
Vi hadde en kjempehyggelig dag, og jeg gleder meg såå mye til neste gang :) Mange hyggelige mennesker å prate med, så tida flyr jo avsted :)
Må innrømme at det ikke var så skummelt denne gangen :) fikk jo ikke sjansen til å grue meg heller, for valpene var jo de første som skulle dømmes :)

Fotograf Steinar Østensen (Kennel House Of Fun)
Mamma fikk også kjøpt seg en burtralle, som ble tatt godt imot da vi skulle tilbake til bilen.. måtte gå ganske langt, og mens vi var inne i hallen, hadde det begynt å snø skikkelig der ute..
Tok faktisk 3 TIMER å kjøre hjem... (tok 1 1/2 time til hallen)
Hadde sånn flaks at Steinar Østensen (Kennel House of Fun) hadde tatt noen bilder av Milton når han sto på bordet :) Tusen tusen takk :)
14 januar 2007
Idag har vi vært å besøkt Silje og Peavey (samt kjæresten hennes Thomas og barna Tale og Varg) :)
Det var kjempegøy :) Det tok ikke så lang stund, før de forsiktig begynte å leke med hverandre :) Peavey var virkelig en søt "liten" gutt :) (han er ca 4 mnd (?) og er nesten på høyde med Milton )
Vi var der i flere timer, og André ble husvarm så fort vi kom inn :) satte seg til rette, og begynte å leke med alle lekene til Tale og Varg.. Milton derimot måtte markere både her og der.. *flaut*.. skjedde 2 ganger, men fikk tatt han på fersken 2 gangen, og jeg tror han ga seg etter det.. Om ikke Silje oppdaget noe etter vi var reist da.. *s*
Uansett, Milton er jo veldig glad i hunder, så han skremte nok Peavey litt med sin bråhet, men som jeg allerede har skrevet, lekte de sammen etter en liten stund :)
Dagen gikk så alt for fort, og vi måtte jo hjem igjen også.. *s*
Men vi gleder oss allerede kjempemye til neste gang :)


Create a free website at Webs.com